4 MKP/HKO savaşçısı Avrupa’da anıldı

16 Kasım’da Dersim/Ovacık’ta ölümsüzleşen 4 Sosyalist Halk Savaşçısı Avrupa’da yapılan etkinliklerle anıldılar. Avusturya ve Fransa’da yapılan anma etkinliklerinde devrimci coşku ve siper yoldaşlığı hakimdi

HABER MERKEZİ(27.11.2017)- 16 Kasım 2017 tarihinde Dersim/Ovacık’ta ölümsüzleşen 4 MKP/HKO savaşçısı Avrupa’da yapılan etkinliklerle anıldılar. Devrimci coşku ve siper yoldaşlığının hâkim olduğu anma etkinliklerinde komünizm savaşçılarını anmanın yegâne yolunun devrim, sosyalizm ve komünizm yürüyüşüne sıkı sıkıya sarılmaktan ve boşalan mevzileri doldurmaktan geçtiğinin altı çizildi.

Neunkirchen’de ortak anma!

25 Kasım cumartesi günü Avusturya Neunkirchen’de Halkın Günlüğü ve partizan tarafından yapılan ortak anmada 16 Kasım’da dört Sosyalist Halk Savaşçısı ve geçtiğimiz yıl kasım ayında faşist “TC” ordusuna karşı çatışmada ölümsüzleşen 12 TKP/ML-TİKKO gerillası anıldı. Devrimci coşku, kararlılık ve siper yoldaşlığının önde olduğu anma etkinliğinde devrim ve komünizm yürüyüşüne bugün her zamankinden daha fazla sarılması gerektiğinin altı çizildi. Açılış konuşması saygı durusu, sunumlar şiir, şehit ailelerinin sahneye çağrılması  sinevizyon, müzik ve marşlarla anma etkinliği sona erdi.

Viyana ve İnnsbruck’da Dört’ler anıldı!

26 Kasım pazar günü Viyana ve İnnsbruck’da  Halkın Günlüğü okurları tarafından düzenlenen anmalarda Faşist hakim sınıflara karşı siyasi iktidar perspektifiyle verilen devrimci savaşta bedellerin kaçınılmaz olduğunu verilen bu ağır bedeller devrim ve devrimci savaşta tereddüt etmenin değil; devrime daha sıkı sarılmanın, devrimci savaşta bilimsel ısrar-inat ve öfkeyle bilenmenin vesilesi olacağını, faşizme ve onun katliamlarına karşı atacak bir tek geri adımımız olmadığını, olmayacağını devamla, Türkiye-Kuzey Kürdistan’da, proletarya, ezilen emekçi halklar ve bunların haklı davasını yürüten devrimci ve komünistler,  sistemli bir şekilde soykırım ve katliamlara maruz kaldığını ve Sosyalist Halk Savaşçılarının varoşlardan, amfilerden, fabrikalardan ve yaşamın değişik alanlarından burjuva gerici dünyaya savaş açarak dağları mesken eyleyen ve özgürlük çığlığını büyüten komünizm savaşçıları selamlandı. Sunumlardan sonra Atılım ve partizan adına konuşmalar yapıldı konuşmalarda şehitlerimizin bıraktıkları devrimci mirası sahiplenip ileriye taşımak için herkese görev düştüğünü ve siper yoldaşlığının önemine vurgu yapılarak, devrimci dayanışmanın altı çizildi. Konuşmalardan sonra şiirler ve Grup Siliye’nin söylediği kavga marşları ve  türkülerle anmalar sona erdi.

Paris’te komünizm savaşçıları için anma!

16 Kasım’da Dersim Ovacık’ta ölümsüzleşen 4 Sosyalist Halk Savaşçısı için bir anma etkinliğinde Fransa’nın başkenti Paris’te yapıldı. Dersim Kültür Merkezinde yapılan anma etkinliği bir dakikalık saygı duruşunun ardından yapılan konuşmalarla devam etti. Anma etkinliğinde komünizm savaşçılarına ilişkin MKP/SB’nin yaptığı açıklama okundu. Anma etkinliğinde MLKP ve Partizan adına da konuşmalar gerçekleştirildi.

 

Önceki İçerikAvrupa’da kitlesel ve coşkulu 25 Kasım eylemleri
Sonraki İçerikÖlümsüzleşen MKP gerillasının Cemile Kocakaya olduğu kesinleşti