Adana ve Mersin’de Grup Munzur coşkusu

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Çukurova Örgütlülüğü Adana ve Mersin’de ‘And Olsun ki Milyonların Korosuyla Haykıracağız Türkülerimizi’ şiarıyla başlattığı konser çalışmasını coşkulu ve kitlesel bir şekilde sonlandırdı

ADANA-MERSİN (05.04.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Çukurova Örgütlülüğü’nün Adana ve Mersin’de ‘And Olsun ki Milyonların Korosuyla Haykıracağız Türkülerimizi’ şiarıyla düzenlediği konser coşkuyla karşılandı.

Mersin’de Büyükşehir Belediye Tiyatro Amfi’de düzenlenen konser devrim ve demokrasi mücadelesinde sonsuzluğa uğurladığımız kızıl karanfiller şahsında 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Ardından açılış konuşması yapıldı. Konuşmada emperyalist-kapitalist dünya ölçeğinde yaşanan saldırılara değinilirken, çözümün 30 Martlarda sandıklara gitmekten değil Kızıldere’nin ruhunu kuşanmaktan geçtiği vurgusu yapıldı. Konuşmada değerlere yabancılaşma vurgusu yapılırken örgütlü mücadele çağrısı yapıldı.

Konuşmanın ardından Grıp Praksis kavga türkülerini söylerken, kitleden büyük ilgi gördü.

Etkinlikte Temel Demirer de konuşma yaparak mücadele çağrısı yaptı.

Son olarak da Grup Munzur türküleriyle kitleyi coşturdu. Konser çekilen halaylarla sona erdi. Konserde “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” , “Biji bıratiya gelan” , “Halk savaşçıları ölümsüzdür” , “Devrim şehitleri ölümsüzdür’ , “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” , ”Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atıldı.

Kitle 1 Mayıs’ta DHF saflarına çağrıldı

Adana’da Ulus Düğün Salonu’nda düzenlenen konser devrim ve demokrasi mücadelesinde sonsuzluğa uğurladığımız kızıl karanfiller şahsında bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Ardın DHF Temsilcisi konuşma yaptı. Yapılan konuşmada emperyalist-kapitalist dünya ölçeğinde yaşanan saldırılara değinilirken, Gezi şehitlerinin ve tüm devrim şehitlerinin hesabının sorulacağı belirtildi. Ülkemizde ve dünyada yaşanan güncel sorunlar anlatılıp, geleceğe sahip çıkmak için örgütlenerek 1 Mayıs’a DHF saflarında katılım çağrısı yapıldı. 

Konuşmanın ardından güncel gelişmeleri anlatıldığı mücadele çağrısı yapan ‘Gezinin Ruhuyla Sarılıp Kazanacağız’ başlıklı sine vizyon gösterimi yapıldı.

Temel Demirer’in konuşmasının ardından Grup Munzur ezgileriyle kitleyi coşturdu. Konser çekilen halaylarla son buldu.

Kitlenin yoğun ilgisinin olduğu konsere çevre illerden de katılımın yaşandı. Tutsak ürünleri ile Kardelen Yayımcılık tarafından basılan kitapların kitleye sunulduğu stant açıldı.  

Konserde “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” , “Devrim şehitleri ölümsüzdür” , “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” , “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atıldı.

 

Önceki İçerikKitlelerin meşru isyanı buzlu sulara gömülmez!
Sonraki İçerik‘Buradaki yerel yönetim demokrasi mücadelesinin bir mevzisidir’