Ala’nın ‘Cizre’de saldırlar bitti’ yalanı

Sıkıyönetim saldırılarının 59’uncu gününe girerken İçişleri Bakanı Efkan Ala Cizre’deki operasyonların öğle saatleri itibariyle sona erdiğini açıkladı. Ala’nın açıklama yaptığı saatlerde devlet güçlerinin 3’üncü vahşet bodrumu olarak bilinen bina ve bina çevresine yönelik saldırıları sürüyor

HABER MERKEZİ (11-02-2016)- Sıkıyönetim saldırılarının 59’uncu gününe girerken İçişleri Bakanı Efkan Ala Cizre’deki operasyonların öğle saatleri itibariyle sona erdiğini açıkladı. Ala, sokağa çıkma yasağının bir süre daha devam edeceğini söyledi.

Ala’dan katliamları gölgeleme açıklaması

İçişleri Bakanı Efkan Ala “Cizre’de operasyonlar sonlandırıldı” açıklamasında bulunsa da yaralıların bulundukları evlere saldırılar sürüyor. Üçüncü vahşet bodrumu olarak bilinen bina ve çevresinden hala dumanlar yükselirken, Cudi Mahallesi’nde 94, Sur Mahallesi’nde ise 45 kişi olmak üzere toplam 139 kişiden şimdiye kadar 68’i katledildi, 71 kişinin akıbeti ile ilgili tek bir bilgi yok. 

Bakan Ala açıklamayı yaptığı saatlerde ise 3’üncü vahşet bodrumu olarak bilinen ve dünden bu yana 22 kişinin saldırılarda yaşamını yitirdiği, 23 yaralının ise ambulans beklediği Sur Mahallesi’ndeki bina ve çevresinden dumanlar yükselmeye devam ediyor. Yaralılardan ise dün geceden bu yana haber alınabilmiş değil.

Önceki İçerikÖnce katlettiler sonra çıplak bedeni teşhir ettiler
Sonraki İçerikMKP tutsağı Zeynel Karabulut’a tecrit işkencesi