Ali İsmail Korkmaz Kadıköy ve Taksim’de anıldı

Eskişehir’de Gezi Parkı direnişine destek eylemleri sırasında sivil polisler tarafından dövülerek beyin kanaması geçiren ve dün tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz, Kadıköy ve Taksim’de düzenlenen yürüyüşlerle anıldı

HABER MERKEZİ (11.07.2013)-Kadıköy Yoğurtçu Parkı ile Taksim Gezi Parkı’nda bir araya gelen binlerce kişi, Gezi Parkı direnişi sırasında sivil polislerin saldırısı sonucu beyin kanaması geçirerek tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için yürüyüş ve anma etkinlikleri düzenledi.    

Dün gece saat 21.00’de Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda toplanan kitle, “Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür” , “Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Katil Tayyip hesap verecek” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Rıhtımdan yürüyen kitle, Kadıköy Meydanı’nı trafiğe kapatarak oturma eylemi yaptı.

Oturma eyleminin ardından yürüyüşe geçen kitle, sloganlarla gecenin geç saatlerine kadar yürüyerek Ali İsmail Korkmaz’ı andı. 

Gezi Parkı’nda binlerce kişi Ali İsmail Korkmaz’ı andı

Ali İsmail Korkmaz, Taksim’de Galatasaray Lisesi önünde toplanan binlerce kişi tarafından Gezi Parkı’na yapılan yürüyüşle anıldı.

 “Hepimiz Ali’yiz, öldürmekle bitmeyiz”, “Katil devlet hesap verecek” ve “Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür” sloganlarıyla Gezi Parkı’na gelen kitle, parka yerleştirilen temsili mezarların başında toplandı. Gezi Parkı direnişi sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük ve Ali İsmail Korkmaz’ın anıldığı eylemin ardından parkta bir forum gerçekleştirildi.

 

   

 

Önceki İçerikMersin’de gözaltı terörü
Sonraki İçerikPolisten dört ilde gözaltı terörü (Yenilendi)