Alibeyköy’de yozlaşmaya ve uyuşturucuya karşı halk toplantısı

Dün saat 17.00’de Alibeyköy Saya Yokuşu’nda halk toplantısı düzenlenerek yozlaşma ve uyuşturucuya karşı mücadele çağrısı yapıldı

İSTANBUL (07.07.2014)- Düzenlenen halk toplantısında uyuşturucuyla ilgili yaratılması gereken toplumsal duyarlılığın sorunları halkın geniş katılımıyla tartışıldı. Bonzainin zararları ve ne şekilde önlem alınması gerektiği vurgusuna yer verilen konuşmalarda, bu mücadelenin sadece devrimcilerin görevi olmadığına, halkın bir bütün olarak bu sorunlarla mücadele etmesi gerektiğine dikkat çekildi.

‘Kapı kapı dolaşıp halkı bilinçlendirmeliyiz’

Toplantıda söz alan mahalle halkı uyuşturucu kullananlarla konuşulup vazgeçirilmesi ya da Amatem gibi yerlere yöneltip bilinçlenmelerini sağlama yolunda önerilerde bulundu.
Yine söz alan mahalle halkından bir birey bu yöntemle sonuca varılmayacağını belirtirken, rehabilitasyon merkezleri kurulması gerektiğini kaydederek bunu halkın yapacağını, gerekirse kapı kapı dolaşıp halkı bilinçlendirmenin gerekliliğine vurgu yaptı.

‘Örgütsüz bir halk yozlaşma ve asimilasyona karşı sonuç alamaz’

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun da söz aldığı toplantıda, söz alan DHF üye ve taraftarı şunları dile getirdi: “Örgütlülüğün önemlidir. Mahalle komiteleri kurarak bilginin ve mücadelenin daha hızlı yayılmasını sağlayabiliriz. Bir yumruk olunduğunda her şeyin sarsılacağına önem verilmelidir. Örgütsüz bir halk yozlaşma ve asimilasyona karşı bir sonuç alamaz. Ailelerin ‘bize dokunmayan yılan bin yaşasın’ mantığından kurtulması gerekiyor. Örgütlü bir bilinçle ve birlikte hareket edildiğinde olumlu sonuçlar alınacaktır.”

Çok sayıda kişinin söz aldığı toplantı verimliydi

Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından halkın şikayet ve önerileri alınırken, katılan her bir bireyin söz alması yönündeki çabaları sonuç verdi ve çok sayıda kişi konuştu. Toplantıda halkın uyuşturucu sorununa karşı duyarlılığı ve sürece müdahale istediği açığa çıkarken, katılımcı kurumlar da halkla birlikte yürütülecek çalışmaların önemine dikkat çekti. 

Toplantı öncesinde, Gazi, Alibeyköy DHF örgütlülüğü, “Çeteleşmeye Uyuşturucuya Fuhuşa Geçit Vermeyeceğiz” yazılı pankartı asarak,  “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez”  şiarıyla, bu sorunun karşısında net bir tutumla mücadele edeceğini belirtti.

Önceki İçerikMKP 3. Kongre Kararlarını Kavrayalım, Kavratalım!(2)
Sonraki İçerikEthem Sarısülük’ü katleden polis Ahmet Şahbaz tutuklandı