Anadolu Üniversitesi’nde “Devrimci Yerel Yönetimler” söyleşisi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde, Dersim Ovacık Belediyesi Başkanı Fatih Maçoğlu’nun da katılımıyla “Devrimci Yerel Yönetimler” konulu söyleşi etkinliğini düzenledi

ESKİŞEHİR (07.12.2015) – Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Dersim Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun katıldığı yerel yönetimler söyleşisi düzenlendi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Düşünce ve Hukuk Kulübü, Dersim’in Ovacık Belediyesi Başkanı DHF’li Fatih Mehmet Maçoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Devrimci Yerel Yönetimler” konulu söyleşi etkinliğini düzenledi.

Etkinlik, 6 Aralık Pazar Günü saat 17.00’de Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsünde bulunan Sinema Anadolu’da başladı. Yapılan söyleşi etkinliğine çok yoğun katılım oldu. Düşünce ve Hukuk Kulübü’nün Danışman Akademisyeni gelen konukları kulüp adına selamlayarak kulüp üzerine Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan baskıları teşhir etti. Ülkedeki politik gündemin de bu baskılardan çok da değişik olmadığı, muhalif kesimlerin özellikle Kuzey Kürdistan’da susturulmak istendiği fakat buna rağmen direnen halkların olacağı vurgusunu yaptı. Daha sonrasında Fatih Mehmet Maçoğlu’nun şahsında Ovacık Halkı’nı selamlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Konuşma ardından “Devrimci Yerel Yönetimler Programı” konulu bir sinevizyon gösterimi gerçekleştirilerek Fatih Mehmet Maçoğlu’nun söyleşisine geçildi. Söyleşide Ovacık Belediyesi özelinde Demokratik Haklar Federasyonu’nun söz-yetki-karar iktidar halka şiarına sahip sosyalist-halkçı-devrimci yerel yönetimler anlayışına ve programına değinen Maçoğlu kitleden gelen soruları da yanıtladı.

Etkinlik sonrasında Fatih Mehmet Maçoğlu yerel gazeteler ve DİHA Eskişehir Temsilciği ile röportaj gerçekleştirdi.

 

Önceki İçerikSınıf Teorisi ve Halkın Günlüğü çıktı!
Sonraki İçerikNusaybin’de 13 yaşındaki Cudi katledildi