Ankara’da DHF taraftarına ev baskını

Ankara’da DHF taraftarı Nazım Arda Demirer’in evi onlarca siyasi polis tarafından basıldı

ANKARA (06.05.2015) – Pazartesi sabah 05.00 sularında Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Tuzluçayır mahallesinde ailesiyle ikamet eden DHF taraftarı Nazım Arda Demirer’in  evine onlarca siyasi polis baskın düzenledi.

Koçbaşı ile kırılan kapı kullanılamaz hale gelirken DHF taraftarı ve ağabeyi işkence ile konuşturulmaya çalışıldı. Demirer’in evine misafir olan Halk Cephesi üyesi Abdurrahman Aziz Arslan’ın davası bulunduğu ve kaçak olduğu iddiasıyla arandığı gerekçisi ile baskında gözaltına alındı.

Nazım Arda Demirer’in annesini korkutmaya çalışan ‘Korkut’ isimli siyasi polis amiri “yardım ve yataklık” ettiği gerekçesi ile psikolojik baskı uyguladı.

Doktor muayenesinden sonra emniyete götürülen Demirer ve ailesini sorgulayan polis sorduğu sorularla DHF’yi terörize etmeye çalıştı ve korkularını bir kez daha gözler önüne serdi.  Siyasi polis; ”TİKKO’yu biliyor musunuz?”,”Kardeşinin MKP ile ne ilişkisi var?”,”Yürüyüş dergisini neden okuyorsun sen DHF’li değil misin?” gibi sorularla Demirer ve ailesi sindirilmek istenmiştir.

Sabaha karşı evlerine dönen Demirer ve ailesi evlerine yapılan baskından, işkenceden ve maddi zararlardan dolayı dava açacaklarını belirttiler.

Durumla ilgili ev ziyareti gerçekleştiren DHF faaliyetçileri polisin ve hizmet ettiği faşist diktatörlüğün korkularını gayet iyi bildiklerini aktarırken, “dostlarımız ile dayanışma içerisinde omuz omuza durarak ve örgütlü mücadelemizi daha da kurumsallaştırarak korkularını büyütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandılar. 

Önceki İçerikSuriye’de ve Irak’ta güncel durum
Sonraki İçerikKıbrıs Kıbrıslılarındır!