Antalya’da DGH faaliyetçisine polis baskısı

Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) faaliyetçisinin ailesine giden polis, baskı ve tehditlerle aile ve DGH faaliyetçisi üzerinde baskı kurmaya çalıştı

ANTALYA (03.06.2014)- Antalya’da Akdeniz Ünüversitesi’nde okuyan Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) faaliyetçisine yönelik baskı ve tehditle gözdağı verilmek istendi. 30 Haziran günü DGH faaliyetçisinin babasının çalıştığı işyerine giden polisler, aile üzerinde baskı kurarak korku atmosferi yaratmaya çalıştı.

DHF aileye yasa dışı örgüt olarak yansıtıldı

Polisler aileye ”Çocuğunuzu bir kez daha alanlarda görürsek gözaltına alıp tutuklayacağız” diyerek çektikleri fotoğrafları da göstererek Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’yi yasa dışı örgüt olarak yansıtıp aileyi tehdit etti. 

Bu baskılarla birlikte bir kez daha görüldüğu gibi, halka yıllarca yoksulluğu ve zulmü reva gören AKP iktidarı, yürütülen en meşru demokratik haklar mücadelesine dahi tahammül edememektedir.   

DHF: Geleceğe sahip çıkma kararlılığındayız

DHF Antalya örgütlülüğü, geleceksizliğe ve işsizliğe doğru itilmeye çalışılan halkın, Gezi Ayaklanması’yla salt AKP iktidarına değil faşist sisteme ve onun parlementosuna karşı da mücadele başlattığını aktardı. Gezi Ayaklanması’yla birlikte halkın ortaya çıkardığı enerjinin, DGH faaliyetçisine yönelik baskılarla sindirilmeye çalışıldığını kaydeden DHF Antalya örgütlülüğü, demokratik haklar mücadelesinde ısrar edeceğini belirterek geleceğe sahip çıkma kararlılığında olduğunu açıkladı.

 

 

Önceki İçerikEskişehir’de DHF üyesine yapılan işkenceler protesto edildi
Sonraki İçerikAli İsmail Korkmaz Eskişehir’de anıldı