Antep’te bombalı saldırı

Antep’in merkez Şahinbey ilçesi Akdere Mahallesi’nde yapılan düğüne bombalı saldırı düzenlendi. Valilik 22 kişinin yaşamını yitirdiğini, 94 kişinin de yaralandığını ifade etti

HABER MERKEZİ (21.08.2016) – Antep’in merkez Şahinbey ilçesi Akdere Mahallesi’nde yapılan düğüne bombalı saldırı düzenlendi. Valilik 22 kişinin yaşamını yitirdiğini, 94 kişinin de yaralandığını ifade etti.

AKP Antep Milletvekili Şamil Tayyar saldırıyı IŞİD’in düzenlediğini açıkladı. RTÜK’se patlamanın hemen ardından saldırıya yayın yasağı getirdi.

Şamil Tayyar’dan açıklama

AKP Antep Milletvekili Şamil Tayyar, patlamaya ilişkin şunları söyledi:

“Maalesef çok iç karartıcı bilgiler ulaşmaya başladı. İnşallah sanıldığı gibi büyük bir facia olmaz diye umut etmek istiyorum. Sanıyorum 100’ün üzerinde yaralı var. Bunların içerisinde durumu çok ağır olanlar var . İlk gelen bilgiler DAEŞ’in yaptığı. Ülkemize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu gelen ilk bilgiler doğru değildir.

“Hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Bu saldırının yaşandığı yer daha çok Doğu’dan göç edenlerin yaşadığı bölge. Yani çoğunlukta Kürt kardeşlerimizin yaşadığı bölge. Belli sayıda ölü olduğu şeklinde de bilgiler geliyor.”

Akşam saatlerinde IŞİD denetimindeki Cerablus bölgesinden atılan roket mermisi, Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki boş araziye düşmüş, Beşkılıç ile Türkyurdu arasındaki bölge 15 gün süreyle ‘özel güvenlik bölgesi’ olarak ilan edilmişti.

Önceki İçerikBu darbe vatana ihanet de diğer darbeler vatan kurtarıcısı mı?
Sonraki İçerikDHF: Erdoğan/AKP güdümlü barbar IŞİD güruhu halkların kanını akıtmaya devam ediyor