Aziz Güler’in cenazesi ailesine teslim edildi

Günlerdir cenazesi ailesine teslim edilmeyen BÖG komutanı Aziz Güler’in cenazesi yoğun çaba ve girişimler sonucu bugün ailesine teslim edildi

HABER MERKEZİ (19.11.2015)-21 Eylül’de IŞİD barbarlığının döşediği mayına basarak şehit düşen birleşik özgürlük Güçleri(BÖG) komutanı Aziz Güler’in cenazesi tam 59 gündür ailesine verilmiyordu. Ailesinin ve devrimci kurumların tüm çabalarına ve girişimlerine rağmen cenaze keyfi olarak ailesine teslim edilmemekteydi.

Ailenin yasal süreçte dâhil AHİM vb platformlara taşıdığı girişimler nihayet sonuç verdi ve cenazenin ailesine teslim edilmesine karar verildi. Günlerdir Cızır Kantonu’nun Serekaniye kentindeki Roj Hastanesi morgunda bekletilen Güler’in cenazesi ailesi tarafından bugün sabah saatlerinde Mürşit pınar sınır kapısı üzerinden Urfa adli tıp kurumuna getirildi. Burada otopsisi yapılan Güler’in cenazesi ardından Mehmet Akif inan ve Araştırma hastanesi morguna kaldırıldı. Cenazenin bugün akşam saatlerinde uçakla İstanbul’a getirileceği belirtildi. Ayrıca aile ve Devrimci Parti cenaze töreni programına ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

 

Önceki İçerikBiz Ortadoğu’da kanat çırpan kelebeğin dünyada yaratacağı kasırgayı istiyoruz
Sonraki İçerikHalkın Günlüğü 111. sayısı çıktı