Bir kadın daha cinsel saldırıya uğrayarak katledildi

Muğla’nın ortaca ilçesinde günlerdir kayıp olan Cansu Kaya isimli bir kadının cinsel saldırıya uğradıktan sonra boğularak kanala atıldığı ortaya çıktı

HABER MERKEZİ (18.06.2015)- Her gün sayısız kadının şiddete uğradığı katliamlardan geçirildiği ülkemiz en son insanlığın sınırlarını zorlayan Özgecan Aslan katliamıyla sarsılmıştı. Daha Özgecan’ın katledilmesine duyulan öfke soğumamışken benzer bir katliam daha yaşandı. Muğla’nın Ortaca ilçesinde Cansu Kaya isimli 18 yaşındaki bir kadın cinsel saldırıya uğradıktan sonra boğularak kanala atıldı.

Edinilen bilgilere göre Kaya geçen pazar günü garson olarak çalıştığı restorandan çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Kaya’nın cesedi üç gün sonra Dalyan’ın Çandır Geçişi Mevkii’ndeki su kenarında bulundu. Kaya’nın cesedi otopsi için Adli Tıp’a gönderilirken otopsi raporunda Kaya’nın cinsel organında zorlama tespit edilirken , Kaya’nın boğulduktan sonra kanala atıldığı ortaya çıktı.

Kaya’nın naaşı Mergenli Mahallesi’ndeki mezarlığa gömülürken günlerce kardeşini arayan Arzu Kaya kardeşini nasıl bulduklarını şöyle anlattı: “Arkadaşlarımla Dalyan’a gittik. Arkadaşlarımla oluşturduğumuz ekiple, aramaya devam edecektik. O sırada suyun üzerinde hareketsiz duran birini gördük. Dalyan’daki tekneciler, hareketsiz duran kişiyi kıyıya çıkardı. Tanığım tekneci susun deyince o anda anladım sudaki kişi kız kardeşim. Ondan sonrasını hatırlamıyorum.”

Öte yandan Kaya’nın son olarak görüldüğü belirtilen erkek arkadaşı U.D.’nin de aralarında bulunduğu üç kişi gözaltına alındı.

Katillerin devlet eliyle beslendiği ve yasalarca desteklendiği ülkemizde Cansu Kaya’yla birlikte 2015’te katledilen kadınların sayısı 143’e yükseldi.

 

Önceki İçerikBir halk düşmanı daha maalesef eceliyle öldü
Sonraki İçerikCafer Gülmez sonsuzluğa uğurlandı