Borçları nedeniyle bir tiyatro sahnesi daha kapanıyor

İSTANBUL – Kadıköy’de 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren Öykü Sahne, salgın nedeniyle birikmiş kira ve verilmeyen destekten ötürü kapanıyor. 

Tiyatro sahneleri tek tek kapanıyor. 2010 yılının Mayıs ayında Tiyatro Açıkça tarafından İstanbul Kadıköy’de açılan tiyatro sahnesi Öykü Sahne, Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birikmiş kira borçları, ilçe yerel yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek görmedikleri için kapanıyor.  

Öykü Sahne, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öykü Sahne; bu süre içinde programında pek çok konuk tiyatroya yer vermiş, atölyelerinde yüzlerce kişiye tiyatro sevgisi aşılamış, oyunculuk alanında düzenli atölyeler yapmış, ustaları sahnesinde ağırlamış, özellikle gençlere kapılarını ardına kadar açmıştı. Tiyatromuzun birikmiş sorunları için çeşitli çatılar altındaki mücadelemizle, kalıcı çözümler üretmeye çalışırken ülkemizde sanat üreten yurttaşlar olarak hakkımız olan, ‘acil’ ‘destek’ ihtiyacımız karşılanmadı! Zaten ‘vergi ve SGK borcumuz olduğu için’ proje desteğine de başvuramamıştık! Başta KOVID salgını olmak üzere; altyapı sorunlarımız, birikmiş kira borçlarımız, şimdiki ilçe yerel yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmediğimiz için… Sahnemizi kapatıyoruz!” 

Önceki İçerikSamsun’da şüpheli kadın ölümü
Sonraki İçerikKeşanlı yaşam savunucuları: Daha önce kazandık yine kazanacağız