Cafer Gülmez sonsuzluğa uğurlandı

 Yaşamını devrim mücadelesine adamış olan Cafer Gülmez yapılan anma töreniyle sonsuzluğa uğurlandı

 Dersim(18.06.2015) Yakalandığı kanser hastalığı sonucu amansız bir şekilde yaşamını yitiren Cafer Gülmez Geyiksuyu cemevinde yapılan törenin ardından sonsuzluğa uğurlandı.Cemevinde ki işlemlerin ardından Cafer Gülmez köyü olan Sepertek mezrasında toprağa verildi.

Cafer Gülmezin mezarı başında yapılan anma da YDAB adına bir konuşma gerçekleştirildi.Yapılan konuşmada özetle’’Cafer yoldaş bu toprakların bağrından çıkan yigit onurlu bir insandır.Gençlik yıllarından itıbaren olan örgütlülügünü hayatı boyunca sürdürmüştür’’.İfadelerine yer verildi.Devamında ise

‘’Devrim ve sosyalizm mücadelesi içerisinde yaşamının sonuna kadar örgütlü mücadele bayrağını taşımak zor bir iştir. Çok genç yaşlarından itibaren Devrim ve Sosyalizm mücadelesinin bayrağını taşıyan Cafer yoldaşa biz de buradan onun mücadelesini daha ileri mevzilere taşıyacağımıza dair yemin ediyoruz. Cafer yoldaşın ve kaybettiğimiz yoldaşlarımızın yerini doldurmanın güç olduğunu bilerek, onların yerini doldurmanın zor olduğunu ancak bunun çabası içerisinde olduğumuzu da buradan duyuruyoruz. Ulusal ve uluslararası alanda tasfiyeciliğin dayatıldığı, reformizmin yüceltildiği, sınıfsal ve ulusal kurtuluş mücadelelerinin ‘terörizm’ olarak damgalandığı bu tarihi süreçte doğrulup yeniden ayağa kalkmak vazgeçilmez tarihi sorumluluğumuzdur. Bu onurlu ve şanlı tarihe daha güçlü ve görkemli bir şekilde sahip çıkmak bizlerin görevidir.  Cafer yoldaş bir an bile tereddüt etmemiştir.  Tarihsel kavgada saf tutmak ise insanlığın ertelenemez görevidir. Cafer yoldaş devrim davasına yıllarını vermiş ve büyük sınamalardan geçmiş devrimci bir komünistti. Yaşamı boyunca onca kadro yetiştirmiş ve Kaypakkaya’cı duruşun ideolojisi, kültür ve ruhundan ödün vermemiştir. Herkesin devrimci mücadeleye sırtını çevirdiği koşullarda, yoldaşımız ülkedeki sınıf mücadelesine yön vererek umutsuzluğu ve karamsarlığı parçalamanın adı olmuştur. Lafla gemi yürümez. Unutmayalım; kadrolar devrimci savaşın içerisinde yetişir.

Yaşamını yitiren Cafer yoldaşımızın devrimci anısı önünde bir kez daha saygıyla eğilirken, onun şahsında tüm devrim ve komünizm mücadelesinde güneşe uğurladıklarımızı bir kez daha anıyoruz. Yitirdiklerimizi anmanın ve sahiplenmenin gerçek anlamı onların bizlere bıraktıkları mücadele bayrağını daha da geliştirmek ve büyütmektir. Bu perspektifle tüm kitleleri Kaypakkaya’nın bilimsel sosyalist güzergâhında örgütlenmeye ve birleşmeye çağırıyoruz.”belirlemeleiryle konuşma sonlandırıldı.

Köyünde yapılan anma etkinliginde MKP/HO imzalı bir çelenk açıldı.Anma etkinligi atılan sloganların ardından sona erdi.

 

 

Önceki İçerikBir kadın daha cinsel saldırıya uğrayarak katledildi
Sonraki İçerik12 YPG/YPJ savaşçısının cenazesi Bakur’a uğurlandı