DDHD’den umuda köprü

Dersim Demokratik Halk Dayanışması bugün Yeni Mahalle’de evlerinin önündeki dereden kaynaklı karşıya geçmekte zorlanan halk için köprü yaptı

DERSİM (16. 04. 2014)- Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Dersim Demokratik Halk Dayanışması (DDHD) bir yandan ev ziyaretleriyle halkın sorun ve taleplerini dinleyerek Devrimci Halkçı Yerel Yönetimler programını halkla tartışırken bir yandan da halkın temel sorunlarına cevap olabilmek için mütevazi adımlarla İMC ve dayanışma kültürünü geliştirmeye çalışıyor.

DDHD Yeni Mahalle’de köprü yaptı

Ev ziyaretleri sırasında halkın sorunlarını da tespit eden DDHD faaliyetçileri dere yatağına kurulu evlerin önünde köprü bulunmadığı için karşıya geçmekte zorlanan halk için Yeni Mahalle’de tahtadan bir köprü yaptı. Burjuva partileri gibi halkı seçim vaatleriyle aldatmak için değil devrimci dayanışma ve İMC kültürünü yaygınlaştırmak için böyle bir faaliyete giriştiklerini belirten aralarında ADHK’lıların da bulunduğu DDHD faaliyetçilerine halk da çay getirerek destek verdi. DDHD çalışanları bir emsal oluşturmasını istedikleri köprüyü tamamladıktan sonra mahallelerde ev ziyaretleriyle Devrimci Halkçı Yerel Yönetimler programını tartışma çalışmalarını devam etti.

Önceki İçerikDersim’de yaratılmak istenen algı ve yerel seçimler
Sonraki İçerikYerel yönetimler üzerine