Dersim’de 1 Mayıs alanlarda karşılandı

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun çağrısıyla bir araya gelen binlerce kişi, 1 Mayıs alanlarda coşkuyla karşıladı

DERSİM (01.05.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun çağrısıyla Çağlar İşhanı önünde bir araya gelen kitle, Dr. Nuri Dersimi Caddesi’den Seyit Rıza Meydanı’na yürüdü.

Yürüyüş sırasında “Önderimiz İbrahim Kaypakkkaya” , “Yaşasın 1 Mayıs” , “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez” , “Faşizme karşı omuz omuza” ,”15’inde bir fidan Berkin Elvan” , “Her yer Taksim her yer direniş” , “Dersim’den Taksim’e bin selam” sloganlarını attı.

Düzene karşı dayanışma büyütülmeli

Yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasında, sömürü ve zulmün günümüzde en üst seviyeye çıkmasında, demokrasi güçlerinin parçalı duruşunun ciddi bir etkisi olduğu belirtildi. Açıklamada, “Bu uğurda bütün gücümüzü birleştirerek kapitalist sisteme karşı birlik ve mücadele dayanışmasını arttırmalıyız” denildi.

İşçilerin emekçilerin yaşam koşulları her geçen gün kötüye gitmekte olduğunun belirtildiği basın açıklamasında, hakları gasplarının giderek arttığına dikkat çekildi. İşçi ve emekçilere reva görülenler karşısında birlikte mücadeleye devam edileceği belirtildi. Açıklamanın ardından basın açıklaması sona erdi.

Dersim’deki 1 Mayıs yürüyüşünün videosu şu linkten izlenebilir:

http://youtu.be/jxMoVQMtjw0

 

Önceki İçerikAnkara’da polis saldırıları sürüyor (Yenilendi)
Sonraki İçerikSaldırıların resmi bilançosu:142 gözaltı, 90 yaralı