Dersim’de doğa tahribatı ve orman yangınlarına karşı toplantı gerçekleştirildi

Dersim’de doğa tahribatları ve orman yangınları başta olmak üzere saldırılara karşı bir toplantı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya belediyeler ve birçok kurumun yanı sıra DHF/HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş’ ta katıldı

DERSİM (16.08.2015)-Dersim’de devletin yeniden devreye soktuğu OHAL politikaları kapsamında meydana gelen doğa tahribatları ve orman yangınları kapsamında Mezopotamya Ekoloji Hareketi ve İstanbul Milletvekili Erdal Ataş Dersim Belediyesi’ni ziyaret ederek toplantı gerçekleştirdi. Dersim Belediye Başkanları, Dersim Milletvekilleri, DEDEF, DHF, DTK ekoloji komisyonu, Dersim Ekoloji Meclisi’nin katıldığı toplantıda orman yangınları ve doğa tahribatları üzerine açıklamalar yapılırken oluşturulan heyetin yangın bölgelerine doğru yola çıkacağı belirtildi.

Dersim Belediyesi’ni ziyaret eden Mezopotamya Ekoloji Hareketi ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada; ‘’ Bizler Mezopotamya Ekoloji Hareketi olarak Kürdistan’daki doğa tahribatlarına, orman yangınlarına karşı duyarlılığı sağlamak için birçok devrimci demokrat kurumlara ve sivil toplum örgütlerine çağrı yaptık. Bu çağrı doğrultusunda İstanbul Milletvekili Erdal Ataş ile birlikte Dersim’e geldik. Amacımız devletin bu noktadaki konumunu analiz etmek, yangınlara karşı önlemlerin alınıp alınmadığını saptamak ve buradan bu bölgelere ilişkin rapor hazırlayarak bu raporlar doğrultusunda devletin hem toplum üzerindeki hem de doğa üzerindeki teşhirini sağlayarak suç duyurusunda bulunmaktır.’’ İfadelerine yer verildi.

Ardından aralarında Dersim Milletvekilleri, Dersim Belediye Başkanları, DEDEF, DHF, Dersim Ekoloji Meclisi, DTK Ekoloji Komisyonu’ndan oluşan heyet yangın bölgelerine doğru yola çıktı.

Önceki İçerikVarto HPG’nin kontrolünde
Sonraki İçerikADKH: Çıplak ve Özgür Olan Bizler, Teşhir Olan Sizlersiniz.!