Dersim’den Kobane’ye gidecek heyet bugün yola çıkıyor

DHF Dersim örgütlülüğü, Mazgirt ve Ovacık Belediyelerinin Kobane ve Şengal’e yardım için başlattığı kampanya sona ererken, Kobane’yle dayanışma için oluşturulan heyet bugün yola çıkıyor

DERSİM (04.10.2014)- Kobane ve Şengal’de devam eden saldırı, zulüm ve talana karşı başlatılan kampanya dahilindeki çalışmalar dün sona erdi. Kobane ve Şengal’deki halkın ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar toplanarak Dersim Kültür Derneği önünde kamyona yüklenerek bugün Mazgirt Belediye Başkanı Tekin Türkel, Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve DHF Dersim örgütlülüğü bir heyet halinde Kobane’yi ziyaret ederek Kobane halkıyla dayanışmayı büyütecek.  
‘Kobane’ye zulmeden IŞİD’i kınıyoruz’

Dün saat 17.00’de Dersim Kültür Derneği önünde bir araya gelen DHF üye ve taraftarları, Kobane’de yaşanan saldırılara dikkat çekerek dayanışmayı büyütmek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamayı Mazgirt Belediye Başkanı Tekin Türkel yaptı. Türkel konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ”Zulüm ve zulmedenlere karşı omuz omuza mücadele günüdür. Rojava, Şengal, Kobane’de zulmeden IŞİD’İ kınıyoruz. Devrimci, demokrat, yurtsever, aydın güçlerin mücadeleyi yükseltmesinin zamanıdır.”

Önceki İçerikMKP: Kobane için görev başına!
Sonraki İçerikÇeteler Gülsuyu’nda Halk Cephesi taraftarını katletti