DGH: Egemenlerin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz

Demokratik Gençlik Hareketi yazılı bir açıklama yayınlayarak son süreçte üyelerine dönük baskıyı teşhir edip 18 Mayıs şahsında  bir kez daha Kaypakkaya’yı ve düşüncelerini savunacaklarını belirttiler

HABER MERKEZİ (16.05.2015)- DGH’nin yaptığı açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz:

“HALK GENÇLİĞİNİN ÖRGÜTLÜ MEVSİZİ DGH’ Yİ HİÇBİR BASKI YILDIRTAMAYACAKTIR!

ÖLÜMSÜZLÜĞÜNÜN 42.YILINDA DA KAYPAKKAYA’YI SAVUNMAYA DEVAM EDİYORUZ!

Ülkemiz ve dünyada sömürü düzeninin sahipleri her geçen gün ezilen halkımız ve dünya halkları üzerinde azgın sömürülerini artırmaktadırlar. Her dönem saltanatlarını korumak adına kendilerini yeniden üreten, araçlar geliştiren bu düzen Türkiye-Kuzey Kürdistan’da halkların haklı mücadelesinin önüne set çekmek amacıyla yeni yol ve yöntemlere başvurmaktadır. Özellikle Gezi ayaklanması ve 6-8 Kobané Serhildanı sırasında halkımızın sokaklara dökülmesi egemenlerin korkularını büyütmüştür. Çıkardıkları “iç güvenlik “ yasa paketi ve mevcuttaki saldırıları bu korkularının en açık belirtileridir. Egemenler kendi sömürü düzenlerinin sürdürülmesi önünde büyük bir tehlike olarak gördükleri halkın haklı örgütlü mücadelesini bastırmak ve toplumsal muhalefeti düzen içine çekerek faşist düzenlerini farklı konseptler altında yeniden üretmek istemektedirler. Bu nedenle toplumun yurtsever, demokrat, devrimci kesimlerini baskı, gözaltı ve tutuklama saldırılarıyla susturmak istemektedirler.

Son dönemde bu minvalde devrimci, demokrat, yurtseverler üzerinde tehditler, gözaltılar, kaçırmalar gibi türlü baskılar artmaktadır. Egemenler devrimcilerin ve fikriyatlarının kitlelerle buluşmasını engellemek için her türlü saldırı politikasını uygulamaktan geri durmuyorlar. Gençliğimizin örgütlü gücü, halk gençliğinin öncü müfrezesi Demokratik Gençlik Hareketi üzerinde de benzer baskılar son bir yıl içerisinde hız kesmeden devam ediyor. Demokratik Gençlik Hareketi, MLM bilimsel ideolojisiyle halk gençliğinin meşru demokratik, ekonomik, akademik hakları için mücadele yürüten  gençlik örgütüdür.

Bizler biliyoruz ki egemenlerin DGH’ye bu kadar saldırmalarının arka planında Kaypakkaya korkusu yatmaktadır. Çünkü DGH Komünist Önder İBRAHİM KAYPAKKAYA’ nın bilimsel düşüncelerini sahiplenmektedir. Son bir yıl içerisinde DGH faaliyetçileri ve taraftarlarımız üzerinde polisin taciz ve tehditleri artmıştır. Faaliyetçilerimizin çoğunun aileleri defalarca aranarak tehdit edilmiş, karakollara çağrılarak ifade adı altında baskı uygulanmış, kaçırılarak darp edilmişlerdir. Bunları yeterli görmeyen faşist polis türlü yalanlarla İstanbul’daki Gazi ve Sarıgazi derneklerimizi basarak talan etmiştir. DGH’nin faaliyet yürüttüğü her ilde yoldaşlarımız bu türden baskılarla yüz yüze gelmektedirler.

Faliyetlerimizi engellemek amacıyla örgütümüzün niteliğinin açık olmasına, meşru demokratik zeminde mücadele etmesine rağmen DGH “terör” örgütü olarak yaftalanıp “terör” örgütleri listesine alınmıştır. Örgütümüzün üyeleri her dönem bu türden gerekçelerle tutuklanarak onlarca yıla varan hapis cezaları verilerek cezaevlerine konulmuşlardır.

Son olarak 2011 yılında Balıkesir’de gözaltına alınan DGH üyelerine yakın zamanda onlarca yıllık hapis cezaları verilmiştir. Gerekçe olarak örgüt üyeliği ve propagandası gösterilmiştir, ancak bu temelde öne sürülen “kanıtlar” ise trajikomiktir. Gerekçeleri; 1 Mayıs’a, 8 Mart’a katılmak ve İbrahim KAYPAKKAYA sloganı atmaktır. İşçi ve Emekçilerin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’a katılmak bile egemenlerin gözünde suç sayılmaktadır. Halbuki 1 Mayıs düzenin sahipleri tarafından sözde resmi “bayram” ilan edilmiştir, gerçek muhtevasından arındırılmaya çalışılarak sıradan bir “bayram” derekesine düşürülmeye çalışılmıştır. Kısacası egemenler en küçük hak arama talebini bile suç sayarak en ağır hapis cezaları vermektedirler.

Bir kez daha yineliyoruz ki gerici faşist devletin hiçbir baskısı bizi haklı mücadelemizden alıkoyamayacaktır. Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar mücadelemizin önüne set çekemeyecek, bizi ezilen halk kitlelerinden koparamayacaktır. Bizler mücadelemizin haklılığının farkındayız, bu gerici düzenin sahipleri halkın örgütlü gücünün karşısında hiçbir kuvvetin durmayacağını çok iyi bilmektedirler. İşçi, köylü, öğrenci ve işsiz gençliğin örgütlü müfrezesi olan DGH yılmayacak, aksine örgütlü mücadelesini daha da büyütecektir.Kaypakkaya yoldaşın bilimsel sosyalist ideolojisini kendisine rehber edinen gençlik örgütümüz ölümsüzlüğünün 42.yılında bir kez daha alanlarda olacak ve İbrahim KAYPAKKAYAYI savunmaya devam edecektir!Yine egemenlerin korkulu rüyası olma cüretini kuşanarak hareket edecektir!  Zorun ancak zor ile yıkılacağının bilincinde olan DGH halk gençliğini örgütlemeye, halk gençliğinin demokratik hakları için mücadele etmeye devam edecektir.

Gözaltılar, Tutuklamalar, Baskılar Bizi Yıldıramaz!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez!

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!

Zulmün Olduğu Yerde İsyan Etmek Meşrudur!

Komünist önder İBRAHİM KAYPAKKAYAYI savunmak onurdur!

DEMOKRATİK GENÇLİK HAREKETİ”

 

 

 

Önceki İçerikMKP/HKO gerillaları 24 Nisan’ı selamladı!
Sonraki İçerik“Kaypakkaya işçilerin, emekçilerin ve ezilenlerin kurtuluş manifestosudur”