DHF: Bedenlerimize sıkılan kurşunlar meşru mücadelemize ket vuramaz

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), gece saatlerinde polis kurşunuyla katledilen Sıla Abalay için yazılı bir açıklama yaptı

HABER MERKEZİ (06.05.2017)- Gece saatlerinde polis baskını sonucunda katledilen Halk Cephesi üyesi Sıla Abalay şehit düştü. Polis kurşunuyla katledilen Sıla Abalay için Demokratik Haklar Federasyonu yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz:

“Tekçi faşist paradigma, halkların kurtuluş mücadelesini omuzlayan devrimci, demokratik kurumlara ve kişilere yönelik sistematik yönelimini boyutlandırıyor. Tarihi seceresi katliamlarla dolu olan faşist “TC” devleti coğrafyamızda yeni katliamların altına imza atmaya devam ediyor. Komplo entrika ve katliamlar üzerine inşa etmiş olduğu gerici devlet mekanizması binlerce devrimciyi katletmiş, bir o kadarını da zindanlara doldurarak tecritte tabi tutmuştur. Komünizm ve ‘bölücülükle’ mücadele retoriğiyle katliamlara meşruluk kazandırarak yeni katliamların zeminini yaratmıştır. 90 yıldır tankı topu tüfeğiyle halkların meşru mücadelesini prangalamaya çalışan faşist “TC” bu zaman diliminde binlerce katliamı hanesine yazmıştır. Dünden devir almış olduğu katliamcı özünü muhafaza ederek yol alan faşist devlet mekanizması, coğrafyamızdaki katliamlarını artık gizleme gereksinimi dahi duymamakta bunda bir beis görmemekte.

Faşist devlet son olarak Küçükçekmece’de düzenlenen baskınla katledilen Sıla Abalay, ölüm mangalarının kan kusan silahlarının hedefi olmuş ve ölümsüzleşmiştir. Sıla’nın bedenine isabet eden kurşunlar gadre uğrayarak sömürülen milyonların haklı ve meşru mücadelesini hedef almaktadır. Milyonların çığlığına sessiz kalmayanların, adil eşit yaşanılabilir bir dünya mücadelesi yürütenlerin açmış oldukları yol karanlığa teslim olmayacaktır. Toprağa düşen her beden filizlenerek göğe ulaşacaktır. Kentleri yakıp yıkanlar, Taybet ananın haykırışını kurşunlarla boğmaya çalışanlar, Hacı Lokman Birlik’in cesedini sürükleyerek kıvanç duyanlar, körpecik bedenlerin toprağa gömülmesini dahi hazmedemeyenler, Berkin’in bedenini hedef tahtasına çevirenlerin, Ali İsmail Korkmaz’ın bedeninde cop ve postal izi bırakanların şuan ifade edemediğimiz nice devrimcinin katledilmesinde rol alanlarla hesaplaşmak bir boyun borcudur. Bulunduğumuz tüm alanlarda katliamlara ve baskılara karşı tek vücut olmak elzem hale gelmiştir. Pervasızca süregiden teslim alma hamlesine karşı örgütlü mücadeleyi kuşanmak, tüm örgütlü güçlerle ortak tavrı büyütmek, katliamları teşhir ederek katliam planlarını boşa düşürmek son derece önemlidir. Yeni katliam planlarına karşı fiili meşru mücadeleyi büyütelim.

Hunharca katledilen Sıla Abalay’ı bir kez daha saygıyla anarken; ailesi, dostları ve yoldaşlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Sıla Abalay Ölümsüzdür!
Katil Devlet Hesap Verecek!”

 

Önceki İçerikDHF; Nasırlı ellerin ördüğü Munzur Festivali gasp edilemez!
Sonraki İçerikKadın Bugün de Sökülmemiş Kanlı Prangalara Zincirli Bir Köledir!