DHF: İçerde dışarıda Tek Tip Elbise’ye geçit vermeyelim!

Demokratik Haklar Federasyonu olarak ilan ediyoruz ki; devrimci tutsaklar üzerinde artan faşist baskılara karşı yaşamın her alanını devrimci direnme alanlarına çevirmeye hazırız. Bu vesileyle tüm halkımızı ve demokratik kamuoyunu hapishanelerde artan baskılara ve tek tip elbise dayatmasına karşı devrimci tutsaklarla dayanışmaya çağırıyoruz

HABER MERKEZİ(10.08.2017)-Tek Tip Elbise saldırısına karşı Demokratik Haklar Federasyonu bir açıklama yaparak devrimci tutsaklarla dayanışmanın büyütülmesi gerektiğinin altını çizdi. ‘’İçerde dışarıda Tek Tip Elbise’ye geçit vermeyelim! Devrimci tutsaklarla dayanışmayı büyütelim’’ aşlığı ile yapılan açıklamayı öneminden dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

‘’Faşist Erdoğan/AKP iktidarı toplumsal muhalefet güçlerine yönelik saldırılarını arttırıyor. Bu saldırıların en önemli boyutu da faşist diktatörlük tarafından onbinlerce devrimci, demokrat ve yurtseverin tutsak tutulduğu hapishanelerdir. 12 Eylül Askeri Faşist Cuntası’nın eseri olan AKP/Erdoğan diktası, efendisi olan ABD’nin işkence merkezine Guantanamo’ya atıf yaparak ‘TC’ hapishanelerinde de tek tip elbiseyi yürürlüğe geçireceğinin sinyalini verdi. AKP/Erdoğan faşist iktidarının bu yönelimi elbette tesadüfü değildir. Dün 12 Eylül AFC’si nasıl devrimci tutsaklara tek tip kıyafeti dayatmışsa, bugün de aynı anlayış tek tipi dayatmaktadır. Senaryo hep aynı işletilmekte; şimdiden burjuva-faşist ana akım medyada tek tip kıyafetin ‘faziletleri’ üzerine naralar atılmakta, paralı kalemşörler köşelerinde tek tipin övgüsünü yapmaktadır. Aynı 1999-2000 Hapishaneler katliamında olduğu gibi. Toplum öncesinde bu faşist dayatmaya alıştırılmaya çalışılıyor, burjuva medya bunu propaganda ediyor. Ancak yanıldıkları ve ders almadıkları bir nokta var ki; o da devrimci tutsakların ve bizlerin dün olduğu gibi bugün de, yarın da tek tip dayatmasını kabul etmeyeceğidir.

Tüm ülkeyi açık hapishaneye çeviren Türk hakim sınıfları ve onun temsilci Erdoğan/AKP iktidarı, hapishanelerde baskıları arttırmakta, kitaplara, mektuplara keyfi bir şekilde el koymakta, tutsakların eşyalarını gasp etmekte, ailelerle görüşü yasaklamakta ve hücre ‘cezalarını’ olağan hale getirmeye çalışmaktadır.

Demokratik Haklar Federasyonu olarak ilan ediyoruz ki; devrimci tutsaklar üzerinde artan faşist baskılara karşı yaşamın her alanını devrimci direnme alanlarına çevirmeye hazırız. Bu vesileyle tüm halkımızı ve demokratik kamuoyunu hapishanelerde artan baskılara ve tek tip elbise dayatmasına karşı devrimci tutsaklarla dayanışmaya çağırıyoruz’’.

Devrimci İrade Teslim Alınamaz!
Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur!
Tek Tip Elbiseye Geçit Vermeyeceğiz!

 

Önceki İçerikAKP’nin yeni rant hedefi Ayder Yaylaları
Sonraki İçerikDilek Gültekin: ‘’Kararlı olursak mutlaka kazanırız’’