DHF polis baskınlarını protesto edecek

Demokratik Haklar Federasyonu bu sabah yaşanan polis baskınları ve gözaltıları 19.30’da Taksim’de yapacağı basın açıklaması ile protesto edecek

HABER MERKEZİ (27.05.2015)  – Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üye ve taraftarlarına yönelik yapılan polis baskınları bugün protesto edilecek. DHF yaptığı çağrıda ; “Son bir haftadır Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ve Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) nezdinde gerçekleşen gözaltı saldırısı halkın örgütlenme talebine yönelik olduğu kadar  devrimci demokratik kurumların birlikte mücadele etme yöneliminedir.

Bu nedenle devlet erkanı güçlerimizi parçalamak istiyor. İzin vermeyelim. Birleşelim ve zorluklar karşısında yılmayalım zulmün kalesine yönelmekte olan bu çetin ve uzun yürüyüş zafere mutlaka ulaşacaktır. 

Belirtmek gerekir ki bu saldırının diğer bir ayağı da HDP’nin yakaladığı büyük başarıya yöneliktir. Federasyonumuzun da ittifak yaparak bir parçası olduğu HDP’nin seçim sürecindeki çalışmaları ve programı kitlelerde yarattığı büyük güven, AKP ve onun nezdinde hakim sınıfları korkuttuğu büyük bir gerçekliktir. Çünkü baskı ve sömürü düzenleri teşhir oluyor ve zorbalıkla baskı altında tuttukları kitleler geleceğini ellerine alıyor.” denildi.

Yapılacak olan basın açıklamasının programı ise şu şekilde;

Tarih : 27 Mayıs Çarşamba (bugün)

Yer : Taksim Galatasaray Lisesi Önü

Saat : 19.30

 

Önceki İçerik‘Çabalarınız nafile; mücadelemiz mutlaka bir gün zaferle taçlanacaktır’
Sonraki İçerikDHF’den Taksim’de polis baskınlarına karşı basın açıklaması