DKH’nin sitesi açıldı

DKH yazılı bir açıklama yaparak kadının rengini ve adını alanlara taşımak adına yeni mücadele aracı olan kadın sitesini kurduklarını deklare etti

HABER MERKEZİ (13.11.2015) – Demokratik Kadın Hareketi (DKH) yazılı bir açıklama yaparak kadının rengini ve adını alanlara taşımak adına yeni mücadele aracı olan kadın sitesini kurduklarını deklare etti.

Sitenin adresi ise şu şekilde; demokratikkadinhareketi.com

Yapılan açıklamada;”Bizler Demokratik Kadın Hareketi olarak Bernaların, Merallerin, Hasretlerin, Arîn Mîrxanların, Sakinelerin, Saraların ve Ekin Wanların mücadele perspektifiyle ve mücadele ruhuyla sesleniyoruz ve diyoruz ki; gelin daha bir güçlü haykıralım yüzyıllardır süren kavgamızı!” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

“Kadının adının olmadığı, bedeninin ve emeğinin sömürüldüğü, ulusal kimliğinin tanınmadığı, cinsel şiddetin ve saldırıların had safhada olduğu, LGBTİ’lere dönük nefret cinayetlerinin işlendiği ve buna bizzat devletin yasalarınca teşvik edildiği, genelde Ortadoğu’da, özelde ise Kürdistan’da gerici haksız savaşların ve köle pazarlarının tekrardan kurulduğu günümüz coğrafyasında kadın mücadelesini yükseltmek ve kadının rengini ve adını alanlara taşımak adına yeni mücadele araçlarıyla karşınızdayız.

AKP iktidarıyla birlikte yaşamın her alanında artan sömürü ve baskı politikaları özelde kadınlar üzerinden ilerlemekte… Kadınları kuluçka makinesi olarak gören çokça aymaz devlet erkanı, kadın düşmanlığı üzerinden politikalarını hız kesmeden devam ettiriyor. Erk’ek aklını topluma empoze eden AKP iktidarı ağır tahrik indirimleriyle kadın katillerinin sırtını sıvazlıyor. Kadınların mutlu olmasını, iyi bir evlilik yapmasını börek açmakla çözen AKP’nin bakanları kadınları yaşam içerisinde çözümsüzlüğe iterek kadınları umutsuzluğa sürüklüyor. Kısacası AKP iktidarı bugün kadınları birbirine düşman etmeye ve birer ‘umutsuz ev kadını’ yaratmaya çalışıyor.

AKP kadınların kahkaha atmasına tahammül edemiyor,

AKP kadınların etek giymesine tahammül edemiyor,

AKP kadınların tek başına sokaklarda yürümesine tahammül edemiyor,

AKP kadınların hamileyken sokağa çıkmasına tahammül edemiyor,

AKP kadınların öz savunmasına tahammül edemiyor,

AKP en çokta kadınların mücadele etmesine tahammül edemiyor. Çünkü iktidarda biliyor ki kadınlar kendi savaşının savaşçısı olduğu zaman dünya ancak o zaman değişecek…

Bizler Demokratik Kadın Hareketi olarak Bernaların, Merallerin, Hasretlerin, Arîn Mîrxanların, Sakinelerin, Saraların ve Ekin Wanların mücadele perspektifiyle ve mücadele ruhuyla sesleniyoruz ve diyoruz ki; gelin daha bir güçlü haykıralım yüzyıllardır süren kavgamızı!”

Önceki İçerikİstanbul Silvan için sokağa çıkacak
Sonraki İçerikParis’te kanlı saldırı