Elazığ’da işkenceye tam gaz devam!

Elazığ T Tipi Hapishanesinde Kadın tutsaklara yönelik tecrit ve işkence artarak devam ediyor. Kadın tutsakların 1 Kasım’da başlattıkları açlık grevi ise devam ediyor

HABER MERKEZİ(13.11.2017)- Elazığ T Tipi Hapishanesinde devrimci tutsaklar üzerindeki tecrit ve işkence tam gaz sistematik biçimde devam ediyor. Daha öncede defalarca kez haber yaparak gündemleştirdiğimiz Elazığ T Tipi Hapishanesindeki insanlık dışı uygulamalar ve işkence daha pervasız bir şekilde artarak sürmektedir. Hiçbir insani hakkın bulunmadığı hapishanede kadın tutsaklara yönelik sistematik bir işkence uygulanmaktadır.

Baskı, hak gaspları ve işkenceye karşı 1 Kasım’dan beridir açlık grevinde olan kadın tutsaklara yönelik sistematik bir işkence yapılmaktadır. Kadın tutsaklar yaşanan baskı ve işkenceyi bugün kendileriyle görüşen Avukat Hüseyin Aygün’e aktardılar. Aygün’ün aktardıklarına göre 1 Kasım’da başlayan açlık grevi eyleminin devam ettiği, her gece ekip halinde gardiyanların koğuşa girerek kadın tutsaklara saldırdığını, darp ettiğini ve eşyalarını dağıttığını belirtti. Bunların yanı sıra,  İtfaiye aracı getirilerek kadın tutsaklara tazyikli su işkencesi yapılmaktadır. Yapılan saldırı ve işkence sonucu kadın tutsakların vücutlarında ayara ve morluklar meydana geldiği de belirtildi.

Yine SMF davasından tutsak bulunan Dersim Konak ve Gizem Yamaç’a üç günlük hücre cezası verildiği belirtildi. Kadın tutsaklar demokratik kamuoyunu Elazığ T Tipi Hapishanesinde yaşanan sistematik tecrit ve işkenceye karşı duyarlı olmaya ve ses çıkarmaya çağrı yaptılar.

Önceki İçerikKomünist kişiliğin billurlaşmış hali: Tuncay Çarıkçıoğlu
Sonraki İçerikSelçuk Kozağaçlı tutuklandı!