Erdal Ataş Mazgirt’te halk ile buluştu

Erdal Ataş Dersim’de ki çalışmalarını sürdürüyor. Ataş kendisinin de doğum yeri olan Mazgirt’te halk ile buluştu

DERSİM (12.05.2015) – DHF – HDP ittifakının İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Erdal Ataş çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye – Kuzey Kürdistan’ın dört bir tarafında halkla buluşmak istediğini, sadece İstanbul’da değil her yerde çalışma yürüteceğini söyleyen Ataş, Dersim’de çalışmalarını sürdürüyor.

Ataş, kendi memleketi olan Dersim’in Mazgirt ilçesinde bir dizi çalışma gerçekleştirdi. Ataş’ın çalışmalarına DHF’liler de eşlik ediyor.

Mazgirt’te HDP seçim bürosunu ziyaret eden Ataş, burada halk ile bir toplantı gerçekleştirdi. DHF temsilcisinin de katıldığı toplantı da, DHF temsilcisi, Dersim’de tüm halk ile fikir alışverişi gerçekleştirdiklerini daha önce Ovacık, Hozat, Nazimiye ve Pertek gibi ilçelere gittiklerini bugün de Mazgirt’te ki dostlarından seçim çalışmalarına dair fikir almak istediklerini belirtti.

Erdal Ataş ise konuşmasında, kendisinin de Mazgirt’te doğduğunu söyleyerek, seçimlerin yalnızca temsilci seçme işi olmadığını, seçime giren tüm partilerin ülkede ki yönetim ve ekonomi şeklini belirlemek istediğini belirtti.

Ataş, Mazgirt Belediyesi’ni de ziyaret etti. Belediye ziyaretinin ardından ise esnafları ve köyleri ziyaret eden Ataş, kapı kapı, ev ev gezerek halkla buluştu.

 

 

Önceki İçerikMKP’den ‘Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası’ açıklaması
Sonraki İçerikErdal Ataş Nazımiye’de (foto haber)