Ermeni Soykırımı üzerine film yapan Fatih Akın’a ırkçı tehdit!

Türkçü Turancılar Derneği’nin yayını Ötüken Dergisi, Agos Gazetesi ile gazeteye Ermeni Soykırımı üzerine çektiği film üzerine söyleşi veren yönetmen Fatih Akın’ı tehdit eden ifadeler kullandı

HABER MERKEZİ (04.08.2014)- Türkçü Turancılar Derneği’nin yayını Ötüken Dergisi, Agos Gazetesi’ni ve  gazeteye söyleşi veren yönetmen Fatih Akın’ı twitter üzerinden açıkça tehdit etti.

Ermeni Soykırımı’ndan sağ kurtulan ve iki kızını arayan bir adamın hikayesinin anlatıldığı ‘The Cut’ filmiyle ilgili olarak Fatih Akın, geçtiğimiz hafta ilk söyleşisini Agos Gazetesi’ne vermişti. Toplumun bu filme hazır olduğunu açıklayan Akın, en büyük umudunun ise filmin ülkemizde gösterilmesi olduğunu belirtmişti.    

Akın filmde oynatmak için hiçbir Türk oyuncuyu ikna edemediğini belirtmişti

Yönetmen Fatih Akın söyleşisinde, filmde hiçbir Türk oyuncuyu Hrant’ı oynamaya ikna edemediğini kaydetmiş ve ırkçı faşizan baskıların halen sürdüğünü kaydetmişti.

Söz konusu söyleşi üzerine Ötüken Dergisi Twitter üzerinden yayınladığı mesajda, “O film Türkiye’de tek bir sinemada yayınlanmayacak. Beyaz berelerimiz ve Azerbeycan bayraklı planörümüzle gelişmeleri takip ediyoruz. Hodri meydan!” diyerek filmin yönetmeni Fatih Akın ile Agos Gazetesi’ni tehdit etti.

Mesaj şöyle:

 

 

 

Önceki İçerikMKP/HKO gerillaları Kırkmerdiven’de halkla bir araya geldi
Sonraki İçerikYPG güçleri IŞİD’e karşı savaşıyor