Erzincan’da Lice Katliamı protestosu

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun da bileşeni olduğu Erzincan Demokrasi Bileşenleri, Lice’de yaşanan katliamı ve günlerdir sürmekte olan saldırıları protesto eden bir eylem düzenledi

ERZİNCAN (10.06.2014) Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun da bileşenleri arasında olduğu Erzincan Demokrasi Bileşenleri’nin çağrısıyla saat 17.00’de Saat Kulesi önünde bir araya gelen kitle, Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. “Roboski’den Gezi’ye, Soma’dan Lice’ye Katiller Hep Aynı Katillerden Hesap Soracağız” pankartı arkasında bir araya gelen kitle,  “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, “Katil devlet hesap verecek” , “Lice’de düşene dövüşene bin selam” , “Faşizme karşı omuz omuza”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarıyla yürüdü. 

Yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasında, faşist Türk devletinin Lice’de kalekol inşaatını protesto eden halka karşı katliam gerçekleştirdiği ifade edilerek saldırıların halen devam ettiği ifade edildi.  Açıklamanın ardından oturma eylemi yapılarak eylem sonlandırıldı.   

            

Önceki İçerikDHD’den pikniğe çağrı
Sonraki İçerikKimin bayrağı ve tekçi faşist Türk devlet kurumlarının hezeyanları!