Esendere’de asker kolberleri taradı: 1 ölü

HAKKARİ – Esendere Beldesi ile İran’ın Urmiye’nin sınır köyü Koranê’de askerlerin açtığı ateş sonucu Misleh Kasimî yaşamını yitirdi, kardeşi Mislim Kasimî ise yaralandı. 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Beldesi Güldalı (Bilindbasan) köyü ile İran’ın Urmiye kentine bağlı Koranê köyü arasında bulunan sınır hattında, 2 kolberin askerler tarafından tarandığı belirtildi. Kolber Misleh Kasimî (23) ile Mislim Kasimî (22) adlı kardeşler, geldikleri Türkiye sınırından Urmiye’nin Koranê köyüne geçiş yaparken, askerler tarafından açılan ateş sonucu yaralandı. Yaralanan kardeşler, Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede tüm müdahalelere rağmen Misleh Kasimî yaşamını yitirdi. Mislim Kasimî’nin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.  

OLAY DÜN SABAH YAŞANDI 

Kolberlerin akrabası olan Kemal Alizade, olayın dün sabah 04.00 civarında yaşandığını ve iki ülke sınırı arasında bulunan sınırdan yüklerini bıraktıktan sonra dönen akrabalarının askerlerin ateşi sonucu yaralandığı söyledi. Kız çocuğu Misleh’in kalbine 2 kurşun isabet ettiğini söyleyen Alizade, cenazenin hastane morguna kaldırıldığı bilgisini verdi. Hastanede tedavisi süren Mislim’in ise sol bacağına 2 kurşun isabet ettiğini söyledi.

Önceki İçerikKadınlar ‘Las Tesis’ davasıyla haftaya başlıyor
Sonraki İçerik2020 en sıcak yıllardan biri olma yolunda