Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de anıldı

Gezi Ayaklanması nedeniyle Eskişehir’de yapılan eylemler sırasında polislerin ve sivil faşistlerin saldırısı sonucu katledilen Ali İsmail Korkmaz için anma yürüyüşü düzenlendi   

HABER MERKEZİ (03.06.2014)- Eskişehir’de geçen yıl Gezi Ayaklanması vesilesiyle 2 Haziran günü yapılan eylem sırasında polislerin ve sivil faşistlerin saldırısı sonucu sopalarla dövülen ve 38 gün sonra hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için anma yürüyüşü düzenlendi. 

Saat 19.00’da Espark önünde bir araya gelen kitle, Korkmaz’ın dövülerek katledildiği yere yürüdü. Yağan sağanak yağmura karşın giderek kalabalıklaşan kitle, Korkmaz’ın katledildiği yere kızıl kafanfiller bıraktı.

Ali İsmail katledildiği yerde anıldı

Saldırının yapıldığı yerde konuşan Ali İsmail’in abisi Gürkan Korkmaz, geçen yıl Ali İsmail’in anmayı yaptıkları sokağa girerek katledildiğini belirterek şimdi ise Kürt, Türk, Alevi, Çerkes ve binlerce insanın Ali İsmail için bir araya gelerek onu sahiplendiğini söyledi. Ali İsmail’in babası ise “Hepiniz benim çocuğumsunuz artık, sizinle gurur duyuyorum” dedi.

 

Önceki İçerikAntalya’da DGH faaliyetçisine polis baskısı
Sonraki İçerikKDP’nin stratejik uşaklığı artarak devam ediyor!