‘Ezgilerle baharı örgütlüyoruz’

Muş’un Varto ilçesinde kamu emekçileri “Ezgilerle baharı örgütlüyoruz” şiarıyla etkinlik düzenledi. Etkinlik Halil Serkan Öz’e atfedildi

MUŞ (20.04.2015) – Muş’ un Varto ilçesinde kamu emekçileri ‘’Ezgilerle baharı örgütlüyoruz’’ şiarıyla Grup Munzur konseri düzenledi. Saat 18.00’de başlayan konser etkinliğinde açılış konuşmasını yapan Eğitim-Sen yöneticisi Derya Kaya ‘’ AKP iktidarı faşist baskılarını her alanda olduğu gibi kamu emekçileri üzerinde de gün geçtikçe arttırmaktadır. Sağlık emekçilerine hafta sonu nöbetleri, eğitim emekçilerine gibi pek çok uygulamalarıyla kamu emekçilerini itibarsızlaştırmaktadır.

Öte taraftan kamu emekçilerinin mücadelesi toplumsal mücadeleden bağımsız ele alınamaz. Roboski’de bombalanan da bizlerdik, Gezi’ de katledilen canlar da.. Madenler de ölüme terk edilen de bizlerdik, erkek egemen çürümüş zihniyetinize kurban edilen de.. İşte bu yüzden ölülerimizin öfkesiyle geliyoruz üstünüze.’’ sözleriyle etkinliğin katledilen öğretmen Halil Serkan Öz’e atfedildiğini belirtti.

Grup Munzur sahneye ‘’Ezilenlerin mücadelesine devrimci ezgileriyle ses olan, tüm baskılara rağmen ortak bir sanat cephesi yaratma mücadelesinden ödün vermeyen dostlarımız’’ anonsuyla davet edildi.

Konser hep birlikte söylenen türküler, ezgiler, marşlar ve halaylarla sonlandırıldı. Etkinlikte ayrıca Sancı dergisinin 2. Sayısının da satışı gerçekleştirildi. 

 

 

Önceki İçerikAkdeniz’de gemi battı: 700 göçmen kayıp
Sonraki İçerikFrankfurt’ta Ermeni Soykırımı paneli