Fırat’ı ülkücü ev arkadaşları katletmiş

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz MYO Elektronik Bölümü öğrencisi Adıyamanlı Ramazan Fırat’ın ülkücü ev arkadaşları tarafından katledildiği belirtiliyor

HABER MERKEZİ (04.03.2015)-  Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu (MYO) Elektronik Bölümü öğrencisi Ramazan Fırat’ın,  Fırat Çakıroğlu isimli ülkücü reisinin Ege Üniversitesi’nde yaşanan olaylarda ölmesinin ardından beraber kaldığı ülkücü ev arkadaşları tarafından işkence edilerek katledildiği iddia ediliyor.

28 Şubat’ta evinde işkence edilerek katledilen Adıyamlı Kürt öğrenci Fırat’ın öldürülmesiyle ilgili Mustafa Karakuş, Emrah Keleş ve adı öğrenilmeyen bir öğrenci gözaltına alınırken bir diğer ülkücü öğrencininse katliamla ilgili olarak arandığı belirtiliyor. Gözaltına alınanlar Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü’nde tutulurken savcılık soruşturmada 72 saatlik ek gözaltı süresi verdi.

Öte yandan Lüleburgaz Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside Fırat’ın el bileklerinin kesildiği ve sırtından defalarca kez bıçaklandığı ortaya çıktı. Fırat’ın cenazesi otopsinin ardından Adıyaman merkeze bağlı Bölükyayla Beldesi’nde bulunan evine getirildikten sonra belde belediye mezarlığında toprağa verildi. Fırat’ın dayısı Mehmet Fırat cenazede yaptığı konuşmada Fırat’ın Kürt kimliğinden kaynaklı Ege Üniversitesi’nde olaylarla bağlantılı olarak katledildiğini belirterek şöyle konuştu: “Yeğenim Ramazan’ın Ülkücü olan gençlik tarafından işkence edilerek katledilmesi Ege Üniversitesi’nde yaşanan olaylarda öldürülen Fırat Çakıroğlu davası ile bağlantılıdır”.

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikÜmit Kurt’u vuran polisten itiraf
Sonraki İçerikHasan Ferit Gedik davası devam ediyor