FKP(Maoist) başkanı Pier, Komünarların yanında toprağa verildi

2 Aralık günü ölümsüzleşen Fransa Komünist Partisi(Maoist) kurucusu ve başkanı Pier bugün komünarların yanında Enternasyonal marşıyla sonsuzluğa uğurlandı

HABER MERKEZİ(08.12.2017)-2 Aralık günü geçirdiği bir kaza sonucu ölümsüzleşen Fransız Komünist Partisi(Maoist) kurucusu ve başkanı Pier bugün Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan bir törenle komünarlar mezarlığında sonsuzluğa uğurlandı.  

Saat 10.00’da başlayan törende FKP(M) bayrağına sarılı Pier’in tabutu başında yoldaşları ve dostları bir araya gelerek son yolculuğunda onu yalnız bırakmadılar. Yapılan törende FKP(M), MKP ve TKP/ML adına konuşmalar yapılarak Pier’in mütevazı devrimci kişiliği, sarsılmaz Maoist duruşunun altı çizildi. Ayrıca törende Fransız ve göçmen çeşitli kurumlar ve sendikalarda törende konuşmalar yaparak Pier’in dayanışmacı ve yoldaşça içtenliğine vurgular yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından Pier, Enternasyonal Marş eşliğinde sonsuzluğa uğurlandı. Kitle kızıl bayraklar eşliğinde marşlar söyleyerek Komünarlar anıtına yürüdü.

 

Önceki İçerik”Milli’’ ve ‘’Yerli’’ olanların son halleri
Sonraki İçerikAKP-MHP ittifakının geleceği ve olasılıklar!