Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Yılmaz Kes Milisleri, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki sanayi sitesinde bulunan faşist iktidarın destekçisi geri dönüşüm fabrikasına eylem düzenlediğini duyurdu.

Eyleme ilişkin açıklama yapan HBDH, “Bu kapitalist sömürü ve zulüm düzeni, yoksullar için cehennemdir. İşçiler en ağır şartlarda acımasızca sömürülüyor, yetmiyor. Ücretleri ödenmiyor, kesintiler yapılıyor. İşçiler kendi üç kuruşluk ücretlerini alabilmek için bile yoğun polis kuşatması ve saldırısı altında mücadele etmek zorunda kalıyor” dedi.

Her şeylerini yitiren yoksul köylülerin yaşam alanlarının, derelerinin, tepelerinin, ormanlarının talan edilmesine karşı jandarma dipçiği altında eylemler yaptığına dikkat çekilen açıklamada, “İnsanlarımız gerçek açlık karşısında ayakta kalmaya çalışıyor. Bir avuç sömürücü debdebeli yaşam sürerken, halklarımız korkunç bir sefalet içindedir. Dinci faşist iktidar ve onu destekleyenler, bu sömürü düzeninin sürmesi için her şeyi yapıyorlar. Halklarımızın içinde bulunduğu bu katlanılmaz yoksulluk ve zulmün sürdürücüsü ve destekçileri, devrimci şiddetimizin hedefleridir. Milislerimiz, buradan hareketle faşist iktidarın destekçilerini sık sık hedef almaktadır” diye kaydedildi.

Açıklamada, “27 Ağustos günü saat 15.00 sıralarında HBDH Yılmaz Kes Milisleri olarak Bursa’da faşist iktidarın destekçisi geri dönüşüm fabrikasını hedef aldık. Nilüfer’de sanayi sitesindeki fabrikaya sabotaj eylemi düzenledik. Eylemimiz sonucu tesis kullanılamaz hale geldi” diye belirtildi.

Önceki İçerikJ.V. Stalin’in Marksist İktisatçılarla Görüşme Tutanağı | Ekonomi Politik Sorunları Üzerine-Ekonomi Politiğin İnceleme Nesnesi Üzerine 1. Bölüm
Sonraki İçerikHalkın Günlüğü 22. sayı çıktı!