İHD hasta tutsaklar için ülke genelinde eylemler yapacak

İHD Genel Merkezi Cezaevi Komisyonu aldığı kararla ülke genelinde 30 şube ve 10 temsilciliğinde hasta tutsakların serbest bırakılması talebiyle basın açıklamaları ve oturma eylemleri gerçekleştirecek

HABER MERKEZİ (14.12.2013)- İHD’nin tüm şube ve temsilcilikleri, yarın ülke genelinde 10-17 Aralık İnsan Hakları Haftası kapsamında hasta tutsakların tahliye edilmesi talebiyle eylemler düzenleyecek.   

İHD Genel Merkezi Cezaevi Komisyonu’nun aldığı karar gereği aynı anda 30 şube ve 10 temsilcilikte basın açıklamaları ve 163 dakika oturma eylemleri yapılacak.

Hasta tutsaklara özgürlük istenecek

Ankara’daki eylemin adresi Yüksel Caddesi olarak belirlenirken, İstanbul’da ise insan hakları mücadelesini yürüten kişi ve kurumlar yarın saat 15.30’da Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelecek.

Hasta tutsakların tahliye edilmesi talebiyle ülke genelinde yapılan eylemler devam ederken, ağır hasta tutsakların tahliye talepleri Adalet Bakanlığı tarafından reddedilerek ölümlere davetiye çıkarılıyor. Hasta tutsakların mücadelesine omuz vermek için “İçeride dışarıda hücreleri parçala” şiarıyla eylemleri büyütmek gerekiyor.

 

Önceki İçerikDersim’de Yerel Seçimlerin 3. Toplantısı düzenlendi
Sonraki İçerikFadime Ayvalıtaş toprağa verildi