IŞİD Ürdünlü pilotu yaktı

IŞİD Aralık ayında Suriye’de esir aldığı Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe’yi bir kafes içerisinde diri diri yakışının görüntülerini yayınladı. Pilotun infaz edilmesinin ardından  Ürdün de IŞİD’in Kesasibe karşılığında takas etmek istediği Sacide er-Rişavi’yi idam etti

HABER MERKEZİ (04.02.2015)- IŞİD Japon gazeteci Kenji Goto ve Haruna Yukawa’yı katletmesinin ardından esir aldığı Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe’yi de infaz etti.

Bilindiği gibi Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe aralık ayında kullandığı F16 Suriye’de düşünce IŞİD’e esir düşmüştü.  IŞİD Kesasibe’nin serbest bırakılması karşılığında 2005 yılında Amman’daki Radison SAS Otel’e bombalı saldırı düzenlediği için Ürdün’de hapiste olan Sacide el-Rıvaşi’nin serbest bırakılmasını istemişti. Ürdün IŞİD’in teklifini kabul ettiği halde IŞİD dün yayınladığı bir videoyla Kesasibe’yi infaz ettiğini açıkladı. Videoda bir kafes içerisine konulan Kesasibe’nin IŞİD tarafından diri diri yakıldığı görülüyor.

Ürdün Rıvaşi’yi idam etti

IŞİD’in Kesasibe’yi infaz etmesinin ardından Ürdün de IŞİD’in takas etmek istediği Sacide er-Rişavi’yi dün akşam idam etti. Ürdün’ün Rişavi’nin yanı sıra “Ebu Huzeyfe” kod isimli Ziyad Kerbuli adlı üst düzey bir El Kaide militanının da sabaha karşı idam etti.

Önceki İçerikMetal işçileri: Asla teslim olmayacağız!
Sonraki İçerikUkrayna’da güncel gelişmeler istikrarsızlığın kaynakları ve çözüm!