İstanbul abluka altında

İstanbul’da devletin Newroz kutlamasını yasaklamasını protesto eden binlerce kişi emekçi semtlerde toplanarak bakırköy’e girmeyi zorlamaktadır. Devlet ise Bakırköy başta olmak üzere emekçi semtleri kuşatma altına almış durumdadır

İSTANBUL(20.03.2016)- Devletin Ülke genelinde Newroz kutlamalarını yasaklamasına karşın Kuzey Kürdistan başta olmak üzere her yerde kitleler yasakları tanımayarak Newroz alanlarına akmaya çalışıyor. Devletin yoğun ablukasına rağmen kitleler Newrozun isyan ateşini kuşanarak Newroz ateşini harlamaya devam ediyor.

Newroz kutlamasının yasaklandığı merkezi yerlerden biride İstanbul’dur. Newroz kutlamasını yapılacağı Bakırköy Meydanı başta olmak üzere bütün emekçi semtler kuşatma altına altına alınmış durumdadır. Buna rağmen binlerce insan semtlerde toplanma alanlarında bir araya gelerek Bakırköy’e girmeyi zorlamaktadır.

Gazi’de toplanan kitleye polis saldırdı

Newroz kutlamaları için gazi mahellesi şair Abay Lisesi önünde toplanan kitleye polis gaz bombaları ile saldırdı. Bunun üzerine heykel parkına doğru yürüyüşe geçen kitleye polis ara sokaklarda akrepler ve tomalarla bir kez daha saldırdı.

Newroz kutlamalarını takip etmek için Gazi’de bulunan gazetemiz çalışanı Ahmet Aksoy’da polis tarafından hedef gösterilerek plastik mermiyle bacağından hafif şekilde yaralandı.

Gazi mahellesinde toplanan kitleye polis’in saldırması üzerine heykel parkıan doğru yürüyüşe geçen kitleyede polis vahşice saldırdı. Heykelparkı polis tarafından ablukaya alınmış durumdadır.

 

 

Önceki İçerikNewroz vesilesiyle “Tarihi Barıştan” Topyekûn İmhaya
Sonraki İçerikİstanbul’da Newroz ablukasından kareler(foto haber)