İstanbul’da 50 kişi gözaltına alındı

İstanbul genelinde Gezi direnişçilerine yönelik sabah saat 05.00’de, 56 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda 50’nin üzerinde kişi gözaltına alınırken, gözaltıların artabileceği bilgisi alındı

HABER MERKEZİ (16.07.2013)- İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde Gezi direnişçilerine yönelik sabah saat 05.00’de, 56 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlenirken, 26 kişi gözaltına alındı. Bu ilçenin yanı sıra çeşitli yurtlara ve evlere yapılan baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltıların artabileceği öğrenildi.

Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şunlar: Halk Cephesi üyesi Devrim Yılmaz, Partizan dergisi okurları Umut Öner, Okay Koçali, İlhan Çoban, Necati Azgörür ve Ayten Durmuş, ESP üyesi Ceren Çoban, Aka-Der Sancaktepe Şube Başkanı ve Kaldıraç dergisi okuru Selçuk Kalaycıoğlu ile Aka-der üyesi Düzgün Polat.

Gözaltına alınanlar arasında bir DHF üyesi de bulunuyor. 2 DHF üyesinin de evlerine yapılan baskınlarda evde olmadıkları öğrenildi.

Gözaltına alınanların Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü ve avukatlarıyla görüştürülmediği bilgisi alındı.

Evlere ve öğrenci yurtları da basıldı

Öğrenci Kolektifleri ile Liseli Genç üyelerinin evleri ile öğrenci yurtlarına yapılan baskınlarda da 13 öğrenci gözaltına alındı.

Bu baskınlarda gözaltına alınanların isimleri şöyle: Özgür Kütahya, Yiğit Ergün, Erdem Aslan, Gökay Işık, Cem Eraslan, Hasan Mert Kaynar, Ali Coşkun, Uğur Gümüşkaya, Ozan Erdoğan, Uğur Cucu, Deniz Can Sarıkaya, Deniz Hasret Özçelik, İsmail Cem Bakır.

Alınan bilgilere göre çeşitli evlerde aramaların sürdüğü öğrenildi.

Dosyada gizlilik kararı olması nedeniyle, gözaltılarla ilgili avukatlara bilgi verilmiyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

Önceki İçerikİzmir’de 11 kişi tutuklandı
Sonraki İçerik“Polis defol bu sokaklar bizim!”