Kadın tutsaklardan Êzidîlerle dayanışma

Sincan Kadın Hapishanesi’nde tutsak olan MKP, MLKP, TKP/ML dava tutsağı kadınlar sınırlı imkanlara karşın oyuncak, giysi ve yiyeceklerden oluşan kolileri Silopi’deki Êzidîlere yolladı

HABER MERKEZİ (19.08.2014)- Sincan Kadın Hapishanesi’nde kalan MKP, TKP/ML ve MLKP dava tutsağı kadınlar IŞİD çetelerinin katliamından kurtarılarak YPG’nin açtığı güvenlik koridoru yoluyla Kuzey Kürdistan’a getirilen Êzidîlerle  dayanışma çağrısında bulunarak yardım kolisi gönderdi.

Hapishane koşullarının sınırlılıklarına karşın çocuklar ve kadınlar için oyuncak, giysi ve yiyeceklerden oluşan kolileri Silopi’ye yerleşen Êzidîlere gönderen kadınlar,başta kadınlar olmak üzere tüm ezilenlere Êzidî halkıyla dayanışma çağrısında bulundu.

Kadın tutsaklar gönderdikleri mesajda şunları kaydetti “En büyük acıları, yoksulluğu, kırımı yaşayan yanımıza dokunma zamanındayız. Çocuğunu kanıyla hayata bağlayan Êzidî kadınların gözlerindeki çığlığı yüreğimizle, eylememizle, sorma zamanıdır. Halkları kırımdan geçirmeye yeminli katillere ve onları besleyenlere inat ‘Hepimiz Êzidîyiz’ deme zamanındayız.” 

Önceki İçerikFaşist T. C. ordusu Lice’de bir kişiyi katletti
Sonraki İçerikYPG güçleri IŞİD’e ağır kayıplar verdiriyor