Katledilişinin birinci yıl dönümünde anıldı

Gezi Ayaklanması’nda Eskişehir’de sivil polis ve sivil faşistler tarafından katledilen Ali İsmail Korkmaz katledilişinin birinci yıl dönümünde Kadıköy’de anıldı

HABER MERKEZİ (11.07.2014)- Gezi Ayaklanması’nda Eskişehir’de sivil polis ve sivil faşistler tarafından sopalarla darp edilerek katledilen Ali İsmail Korkmaz katledişinin birinci yıl dönümünde anıldı.

Yoğurtçu Parkı Forumu’nun çağrısıyla “Ali İsmail Ölümsüzdür”, “Ali İsmail Korkmaz Daha 19 Yaşında Düşlerinle Özgür Dünya” pankartıyla Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı önünde bir araya gelen kitle, Boğa Heykeli’ne yürüdü.

“Kaybettiklerimizin anlarını mücadelemizde yaşatacağız”

Anmaya, Gezi Şehitleri Mehmet Ayvalıtaş ve Berkin Elvan’ın aileleri de katıldı. Yürüyüş sırasında “Katil devlet hesap verecek” , “Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz” , “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Berkin Elvan 15’inde bir fidan”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak” sloganlarının yanı sıra Gezi Şehitleri’nin isimleri okunarak “Yaşıyor” sloganı atıldı.

Yürüyüşün ardından Mücalle Yapıcı yaptığı kısa  konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz burada Ali İsmail Korkmaz kardeşimizi anmak için buradayız. Gezi’de nice genç kardeşlerimizi kaybettik. Onların anısını ve mücadelesini yaşatacağız.”

Anma etkin belgesel gösterimin ardından 14 Temmuz’da Ali İsmail Korkmaz’ın Kayseri’deki duruşmasın katılım çağrısı yapıldı.

 

Önceki İçerik‘Tüm sorumlular yargılanana kadar davanın takipçisiyiz’
Sonraki İçerikEskişehir Ali İsmail Korkmaz için yürüdü