Maoist kadınlardan Rojavalı kadın direnişçilere ilişkin açıklama

Maoist Komünist Partisi (MKP)’ne bağlı Maoist Kadınlar Birliği (MKB) dava tutsaklarının, Rojava’da savaşan kadınlarla dayanışmak için yaptığı açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz

HABER MERKEZİ (11.08.2014)- Maoist Kadınlar Birliği (MKB)’nin açıklaması şöyle:

“Değerli yoldaşlar, dostlar merhaba

Emperyalizmin ‘Yeni dünya düzeni’ olarak adlandırdığı strateji bugün dünya ölçeğinde işgal, ihlak, ulusal etnik sorunları kışkırtarak bölgesel savaşlar çıkararak, eli kanlı çeteler, kullanarak sömürü ve talan politikalarını uygulamaya devam ediyor. Emperyalizmin ve uşaklarının ‘yeraltından çıkmış’ canavarları olan IŞİD adlı gericilik, Rojova halkının örgütlü-haklı mücadelesinin direniş yumruğuna çarpıyor. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla kısacası alın terini ilmik ilmik örenlerin cesur direnişiyle karşılaşıyor. Tarihi yazan ezilenler ön cephede savaşıyor. 

Emperyalizmin ve onun yerli uşaklarının dünya halklarına dayattığı tahakküm, sömürü insanlık dışı katliamlar, işkenceler, tecavüz gibi politikaları Güney Kürdistan Halklarının Devrimci dinamiğiyle karşılaşacaktır. Buna inancımız sonsuzdur.

Biz Maoist Komünist Partisi / Maoist Kadınlar Birliği tutsakları olarak Rojava’da direnen Kürt, Ezidi, Süryani, Arap, Türkmen ve Asuri kadın savaşçılarını taşıdığı heyecanı, umudu ve devrime olan inançlarını aynı derinlikte bilincimizde  ve yüreğimizde hissediyoruz. Rojava’daki her devrimci/direnişçi kadının eli silahıyla tutuşunca, yanağı nişangaha yaslanınca daha bir güzelleşiyor. Rojavalı kadın direnişçiler-savaşçılar Kürdistan’da yine direnişlerin en güzelini yaratıyor.

Göğün yarısını oluşturan kadınlar, ezilen halkların kendi kaderini tayin hakkını son nefesine kadar haykırıyor. Sesleri kendi renklerini taşıyarak çoğalıyor. Yeni kadının kararlı ve inançlı direnişi karşısında İŞİD gerici zihniyeti paramparça olacak. Buna inanıyoruz. Biz Maoist Kadınlar Birliği’nin özgür tutsakları olarak Rojova’da direnen kadınlarla dayanışmanın ve desteğin sözde değil, güçlerimiz oranında pratik  mücadelesinde kadın hevallerimizin silahın kabzasını tutan o bileklerine birer bileklik takarak, bir anlamda fiziken ve ruhen sizinle olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Tüm heyecanımız ve inancımızla yanı başınızdayız. Ördüğümüz her bileklik, her renk, her desen ezilen halkların, milletlerin ve inançların özgür dünyada, özgür insan olma kararlılığını ve inancını taşıyor. Yatağına sürülen her söz, her mermi hedefini buldukça hep beraber özgürleşmeye ilerleyeceğiz.

Son olarak, Barbaraların, Merallerin, Bernaların, Cemilelerin, Yeterlerin, Zelallerin, Devrimlerin, Süheylaların,Zilanların, Beritanların, Delallerin, Sakinelerin, Semaların daha nice ölümsüzleşen yoldaşlarımızın ve siper yoldaşlarımızın düşlerini mutlaka gerçekleştireceğimize tüm halklar önünde bir kez daha söz veriyoruz. Bu kararlılıkla hepinizi devrimci dayanışmanın gücüyle selamlıyoruz. Sıkıca kucaklıyoruz.”

  

 

Önceki İçerikMüslüm Sönmez yarın sonsuzluğa uğurlanacak
Sonraki İçerikDeniz Fırat sonsuzluğa uğurlandı