MKP: Kobane için görev başına!

Maoist Komünist Partisi Merkez Komitesi-Enformasyon Büro elimize e-mail kanalıyla ulaşan“Kobane için görev başına!” başlığını taşıyan bir açıklama yayınladı. Bu açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz

HABER MERKEZİ (04.10.2014)- “Üç cepheden Kobane’ye kuşatma saldırısı içerisindeki günümüz Nazilerinden Selefi markalı IŞİD çetelerinin taburlarına karşı, yüzyılın direnişi denilebilecek kahramanca bir meydan okuyuş yaşanmaktadır. Kürdistanlı kitlelerin bu kahramanca direnişine sahip çıkmak, tarihi ve güncel bir sorumluluktur. Önceki açıklamalarımızdaki seferberlik çağrımız, bu tarihi sorumluluğa işaretti. Çağrımız öncelikle tüm Parti örgütlerimize ve aktivistlerimizedir. Normal dönemlerdeki işleyiş gibi görevler ele alınamaz. Sürece yayılamaz. Olağanüstü günlerden geçmekteyiz. Tüm Parti örgütlerimiz olanaklarını en üst seviyeye çıkararak tanzim edip hemen harekete geçmelidir. Parti kitleleri başta olmak üzere devrimci kitleleri sınır direnişlerine derhal seferber etmelidir. Savaşçı güçlerimiz, hiçbir sınır tanımamalı Kobaneli direnişçilerle siper yoldaşlığının savaşta pratikleşen somut örneklerini yaratmalıdır. Şimdi, ezilen ulus ve milliyetlerin meşru ve demokratik direnişini destekleme sözlerini pratikleştirerek güncelleştirme günüdür. Şimdi, Kobane’deki kadın dirilişinin parlayan siperleriyle pratik birlik günüdür. Emperyalizmin ve gericiliğin besleyip ortalığa saldığı tarihin günümüzdeki en vahşi karşı- devrimci terör saldırısına karşı, ezilen ve sömürülen emekçilerin gücüne güvenerek ayağa kalkma günüdür. Bir kez daha yinelemek isteriz ki, güne ezilenlerin hükmünü geçirmek için tüm örgütlü gücümüzün çağrıyı acil bir talimat olarak kavraması şarttır. Aynı zamanda devrimci kitle duyarlılığını en yüksek seviyeye çıkarmanın gereklerini pratikleştirmektir.

Legal ya da illegal, açık ya da kapalı alanlardaki tüm Maoist komünistler, Kobaneleşmelidir. Kürt ulusu ve ezilen emekçilere yönelik IŞİD çetelerinin vahşi saldırı ve katliamlarına karşı direniş ve özgürlük savaşına, kanımızla yoğrulmuş şehitlerimizin mirasına sarılıp Kobane’ye akarak güç katalım. Kobane ovasını Ortaçağ karanlığına gömmek isteyenler kazanamayacak ve stratejik yenilgiden kurtulamayacaktır. Karşı- devrimci geçici ataklar, halkların direniş barikatları karşısında Stalingrad’da olduğu gibi er veya geç çökecektir.

Kürdistan’ın ve onun Şengal, Kobane parçalarının özgürleşmesi ve katliamcı çetelerin kuşatmalarının kırılması için görev başına!”

                                     

                                                                            

 

 

Önceki İçerikKobane’de şiddetli çatışmalar ve direniş devam ediyor
Sonraki İçerikDersim’den Kobane’ye gidecek heyet bugün yola çıkıyor