MLKP Suphi Nejat Ağırnaslı’ya ilişkin açıklama yayınladı

Marksist Leninist Komünist Partisi (MLKP), Kobanê’de IŞİD çeteleriyle savaşırken ölümsüzleşen Suphi Nejat Ağırnaslı (Paramaz)’ya ilişkin açıklama yayınladı

HABER MERKEZİ (13.10.2014)- Marksist Leninist Komünist Partisi (MLKP), Kobanê’de IŞİD çeteleriyle savaşırken ölümsüzleşen Suphi Nejat Ağırnaslı (Paramaz)’ya ilişkin açıklama yayınladı.

MLKP açıklamasında şu ifadere yer verdi: “O, 22 Eylül 1984’te başlayan ömrünü, 30. yılında, faşist DAİŞ’e karşı savaşmak, sömürgeci bölge devletlerinin ve emperyalistlerin özgürlük iradesini kırma planlarına barikat olmak için Paramaz Kızılbaş adıyla yer aldığı Kobanê devrimci mevzilerinde bayraklaştırdı.

YPG’li yurtsever yoldaşlarımızın kurduğu savaş siperlerine adım atarken seçtiği isim, Suphi Nejat yoldaşın düşünce ve duygu dünyası için yeterince fikir vericidir. Kobanê gönüllüsü olma kararı ve ölümü yenme pratiği bunun en berrak ifadesi oldu.
Partimiz özgürlük ve sosyalizm kavgasının feda bölüğü olarak dövüşmeyi sürdürecek, ölümsüzlerimizin bayraklarını dikmek istedikleri zirvelere ulaştırmak için tüm güç ve yeteneğini ortaya koyacaktır. Devrim yolunda canlarını verenlerin ideallerine bağlılık en temel ideolojik değerimizdir. Bu değeri daima yüksekte tutacağız.” 

Önceki İçerikDHF’lilerden yalan haber yapan Beyaz TV muhabirlerine suçüstü
Sonraki İçerikİstanbul Üniversitesi’nde 46 kişi gözaltına alındı