“Müslüm Sönmez yoldaşımız gözlerini sonsuzluğa yumdu”

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Dersim faaliyetçisi Müslüm Sönmez bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi

DERSİM (10.08.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu  (DHF) Dersim faaliyetçisi Müslüm Sönmez bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

DHF’nin  Müslüm Sönmez için yayınladığı açıklamayı paylaşıyoruz: “Demokratik Haklar Federasyonu Dersim faaliyetçisi Müslüm Sönmez geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan bedenen ayrıldı.

Demokratik Haklar Federasyonu üyesi Yeni Demokrasi Aileleri Birliği Kürdistan Temsilcisi Müslüm Sönmez bugün geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan bedenen ayrıldı.  

1953 yılında Dersim’de gözlerini yaşama açan Müslüm Sönmez yoldaşımız, devletin tüm işkence uygulamalarına ve politik sürgün dayatmalarına karşı devrimci görevlerini sürdürdüğü Dersim’de gözlerini sonsuzluğa yumdu.

Genç yaşından bu yana siyasi faaliyetlerinden dolayı işkencelerde sınanmış, zindanlara hapsedilmiş, sürgün hayata zorlanmış Müslüm yoldaşımız, her defasında Kaypakkaya güzergâhında yenilenmenin ve mücadele etmenin yaşam coşkusuyla tüm baskılar karşısında örgütlü yaşamı terk etmeyerek devrime olan inancını ilk günkü gibi bütün heyecanıyla bugünlere taşıdı.

61 yaşında devrim coşkusunu “Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez” şiarıyla yaşayan Müslüm Sönmez yoldaşımızı saygıyla anıyor başta yoldaşları ve ailesi olmak üzere hepimizin başı sağolsun.

Dersim’de sonsuzluğa uğurlanacak olan Müslüm yoldaşımızın cenaze töreniyle ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür

Müslüm Sönmez Yoldaş Ölümsüzdür

Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez

DEMOKRATİK HAKLAR FEDERASYONU “

 

Önceki İçerikŞengal Dağı ve çevresi direnişçilerin kontrolünde
Sonraki İçerikMaxmur geri alındı