Ölülerin dahi gömülemeyip Buzluklarda bekletildiği bir yer: CİZRE!

Gözlerinin önünde körpecik kızının ölü bedeni ile günlerce yaşamak zorunda kalan ve ölüsünün kokmaması için buzdolabında bekleten kaç tane anne vardır bu dünyada acaba!

HABER MERKEZİ (10.09.2015)- Bir yer düşününki ölülerini dahi gömememekte ve buzdolaplarında bekletmektedir..Acaba dünyanın kaç yerinde böylesi biri durum yaşanmaktadır..Savaş ve işgallerin olduğu yerlerde dahi böylesi bir durumun olmadığını bilmekteyiz..

Tarihi her türlü zulmü ve acıyı yaşayarak örülü olan Kürt ulusu yaşadığı onca zulüm, kıyım, soykırım’ın tarifsiz acılarını ve tahribatlarını artık yaşamının ayrılmaz bir parçası olduğunu görerek ve bilerek var olmaya çalışmaktadır. Kendi ölülerini dahi gömemeyen kaç millet vardır acaba yeryüzünde……Bu kadar acıya, zulme, barbarlığa artık ne kadar daha bakacağız. Bir halk hepimizin gözleri önünde adeta soykırıma terk edilmiştir. Adeta ölü bir kenti andıran bir yerdir CİZRE şimdi. Sistematik olarak kadınların ve çocukların katledildiği ve işkenceye maruz kaldığı bir yerdir CİZRE!, Her tarafı yağmalanmış, talan edilmiş ve gaz bulutları ile kaplanmış karanlık bir şehirdir artık CİZRE!

Gerici ve işgalci postal sesleri altında can çekişmektedir CİZRE!, Kana susamış zebaniler tarafından adeta kan deryasına çevrilmiş bir yerdir artık CİZRE!

Gözlerinin önünde körpecik kızının ölü bedeni ile günlerce yaşamak zorunda kalan ve ölüsünün kokmaması için buzdolabında bekleten kaç tane anne vardır bu dünyada acaba!

Cizre işgal altında, Cizre ateş altında, Cizre ölüm kokuyor, Cizre ölülerini dahi gömemiyor….. Ama Cizre direniyor, Cizre cellâdına boyun eğmiyor, Kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla ve küçük generaller olan Çocuklarıyla topyekûn başkaldırıyor Cizre!

 

 

 

Önceki İçerikFaşizme karşı birleşik mücadeleye
Sonraki İçerikHerkes yönünü Cizre’ye dönmelidir