Ovacık’ta özel harekatçılardan linç girişimi

Dersim’in Ovacık İlçesinde özel harekat polisleri Bülent Yılmaz isimli sivili linç etmek istedi. Ovacık halkının müdahalesiyle kurtulan Yılmaz, Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı

DERSİM (04.10.2015) – AKP’nin başlattığı topyekun savaş politikasıyla birlikte Kürdistan’da özel harekatçıların insanlık dışı uygulamaları devam ediyor. Tüm kirli savaş politikalarını hayata geçiren polis, bu kez de Dersim’in Ovacık İlçesinde bir sivili linç etmek istedi.

Dün akşam saat 22.30’da Ovacık’ta arabasıyla evine giden Bülent Yılmaz, ilçe merkezinde bulunan Ovacık Belediyesi’nin önünde arkadaşlarıyla sohbet ederken, Polis Evi’nden aracına doğru silahlar doğrultuldu. Yılmaz, doğrultulan silahlardan kurtulmak amacıyla aracıyla geri manevra yaptığı sırada ise etrafı zırhlı araçlarla özel harekat polislerince sarıldı. Özel harekat polisleri aracın camlarını kırarak Yılmaz’ı araç içerisinden çıkarmak ve linç etmek istedi. Linç girişimi fark eden Ovacık halkı ise olaya müdahale ederek, Yılmaz’ı polislerin linç girişiminden kurtardı.

Yılmaz’a linç girişiminde bulunan polisler ise halka silah doğrulttu ve havaya ateş etti. Linç girişimi başarısız olan polis, olay yerinden uzaklaşmak zorunda kaldı.

Ovacık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yılmaz, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Tunceli Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yılmaz’ın vücudunun birçok yerinde şişikler ve morarmalar mevcut aynı zamanda 3 dişide kırıldı. Vücudundaki şişikler, morarmalar ve diş kırıkları için Yılmaz, hastaneden rapor aldı.

İsmini öğrenemediğimiz bir polis amiri ise yaptığı telefon konuşmasında, “Adam dua etsin yolda yakalamadık yoksa ben ona yapacağımı bilir, daha güzel şeyler yapardım. Bu arada söyleyin hangi örgüte mensup ona göre muamele yapalım. MKP mi, TİKKO mu, PKK mi? Hangisi onu söyleyin. Şahıs ayakta geziyor, bir sorun yok” dedikten sonra hastanenin önünde ayrıldığı aktarıldı.

Önceki İçerikİnfaz ettikleri gencin bedenini zırhlı araca bağlayıp sürüklediler
Sonraki İçerikDHF’li adaylar: Hedefimiz kitlelere sosyalizmi anlatmaktır