Özgecan Aslan toprağa verildi

Mersin’de tecavüze uğradıktan sonra katledilen daha sonra da cesedi yakılarak ormana atılan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan bugün toprağa verildiAile cenazede erkeklerin saf tutmasını istemezken kitle Özgecan’ın katilleri Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe’yi linç etmek istedi

HABER MERKEZİ (14.02.2015)- Mersin’in Tarsus ilçesinde  tecavüz edilerek katledilen 20 yaşındaki Özgecan Aslan isimli üniversite öğrencisi bugün Tarsus’ta toprağa verildi. Bilindiği gibi 3 gündür kayıp olan 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın önce bıçaklandığı, sonra da cesedinin yakılarak bir dereye atıldığı ortaya çıkmıştı.

Özgecan’ın cenazesini kadınlar taşıdı

Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü 1.sınıf öğrencisi Aslan bugün öğle saatlerinde Mersin Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Özgecan’ın ailesi kadın katliamlarının son bulmasını talep ederken cenaze töreni sırasında erkeklerin saf tutmasını istemedi.  Aile törene katılan insanlara ve dayanışmaya teşekkür ederken Özgecan’ın cenazesini kadınların taşımasını istedi.

Kadınlar cenaze töreninde “helallik alındığı” esnada “katiller islah edilsin diyen hocaya tepki göstererek “Katillerin islah edilmesini istemiyoruz. Kendi adaletimizi kendimiz arayacağız” diyerek tepki gösterdi.

Özgecan’ın katilleri linç edilmek istendi

Öte yandan Özgecan’a tecavüz ederek katlettikten sonra cesedini yakıp bir dereye atmakla suçlanan Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe  gözaltına alındı. Sağlık kontrolü için getirildikleri Tarsus Devlet Hastanesi önünde toplanan kitle katilleri linç etmek istedi. Katillerin sorgusu devam ederken Özgecan’ın cenazesine Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan ön otopside Özgecan’ın önce tecavüze uğradığı ardından deliller ortadan kaldırılmak amacıyla yakıldığı ortaya çıktı.

 

 

 

 

Önceki İçerikMKP/PHG militanları Gazi’de polisle çatıştı
Sonraki İçerikDKH’den Özgecan Aslan eylemlerine çağrı