Salih Memecan Gezi direnişçilerini hedef aldı

Salih Memecan bugün yayınladığı karikatürle, AKP iktidarına yaranmak için nasıl yöntemler kullandığını bir kez daha gösterdi. Eylemciler arası iş bölümü başlığını taşıyan karikatüründe AKP iktidarı tarafından Gezi Parkı eylemleri sırasında katledilenleri hedef alan Memecan, AKP iktidarına taşeronluk yapmayı kimselere bırakmadığını bir kez daha göstermiş oldu

HABER MERKEZİ (18.09.2013)- Salih Memecan bugün Sabah Gazetesi’nde yayınladığı karikatüründe Gezi Parkı direnişinde katledilenleri hedef aldı. AKP iktidarının sözcülüğüne soyunan Memecan, eylemciler arası iş bölümü adını taşıyan karikatüründe, Gezi direnişçilerine yönelik ifadeleriyle tepki çekti.   

Salih Memecan’ın sosyal medya adresine (@Memecan_Salih) tepkiler artarak devam ediyor.   Ayrıca Memecan’ın çizim yaptığı Sabah Gazetesi’ni de arayan kişiler (0212 354 30 00), gazeteyi bu karikatürü yayınlaması nedeniyle protesto ediyor.

Memecan Gezi direnişçilerini katledenlerin taşeronluğuna soyundu

Sabah Gazetesi daha önceden yaptığı yayınlarla da Gezi direnişçilerini hedef almış ve gazete direnişçiler tarafından yapılan eylemlerle protesto edilmişti.

Medyatava’ya konuşan Memecan, “Bugünkü karikatürüm ile ilgili olarak gelen tepkilerin farkındayım. Ben sadece genç birilerinin ölümü üzerinden siyaset ve prim yapmanın aşağılık birşey olduğunu dile getirmek istedim.. Karikatürde bunu eleştirdim” diyerek Gezi direşine yönelik saldırılarına devam etti.

Ülke geneline yayılarak büyüyen Gezi Parkı eylemleri sırasında, AKP iktidarının emriyle polis saldırılarında Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan ile Lice’de Medeni Yıldırım’ı katledenlerin savunuculuğuna soyunan Memecan, halkın belleğinde açıkça belli olan faşist diktatörlüğün halk düşmanı yüzünü gizleyemez. Yaptığı açıklamayla ancak bu düşmanlığa ortaklığını tescillemektedir. Gerisi laf ü güzaftır.  

 

Önceki İçerikOkmeydanı Dayanışması: Abdullah Kalay’a özgürlük
Sonraki İçerikSerkan Tosun sonsuzluğa uğurlandı (Foto Haber)