Soma’da katledilenlerin ailelerine polis saldırdı

Soma’da işçi katliamlarına karşı yürüyüş yapan maden işçilerinin ailelerine polis saldırdı

HABER MERKEZİ (14.06.2014)- Soma Katlimı’nda hayatını kaybeden maden işçileri aileleri işçi katliamlarına karşı, Hükümet Konağı önünde bir araya gelerek Madenci Anıtı önüne yürüdü. Aileler, hayatını kaybeden işçilerin anısına saygı duruşunda bulunmasının ardından bir süre oturma eylemi yaptı.

Oturma eylemi sonrası aileler Seyrantepe yönüne doğru yürüyüşe geçen ailelerin önü polis barikatlarıyla kesildi. Polis, Soma Katliamı’nda hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine saldırdı.

 Aileler işçilerin maden ocaklarına gitmelerine izin vermedi

Polis barikatlarıının önünde bir süre oturma eylemi yapan aileler, barikatların kaldırılması üzerine kitle, İmabat Madencilik’e bağlı maden ocağı işçilerini taşıyan servis araçlarının geçişini engellemek için Seyrantepe Kavşağı’na yürüdü.  Servis araçlarını durduran halk, servis içinde bulunan işçileri indirdi. Servis araçları maden ocağına boş gitti.

Yol, bütün araçların geçişini engellemek için TKİ Sosyal Tesisleri’ne kadar kapatıldı. Eylem yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi gönderildiği kaydedildi. Kitle, çift taraflı yolu trafiğe kapatarak Azot Sitesi’ne kadar yürüdü. Kitle “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganlarıyla yeniden Soma yönüne yürüyüşe geçti.

Önceki İçerikYatağan işçileri özelleştirmeye karşı yürüdü
Sonraki İçerikADHK: Terör madeni emperyalizmin yeni damarı: IŞİD