Suat Kılıç’tan üniversitelilere ve kulüplere“Gezi tehdidi”

Zaman Gazetesi’ne açıklamalar yapan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gezi Parkı eylemlerinin korkusunu yaşadığı konuşmasında, kulüpleri ve üniversite öğrencilerini tehdit ederek yapılacak baskıların sinyalini verdi

HABER MERKEZİ (11.08.2013)- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, lig öncesi yapılan hazırlık maçlarında tribünlerden “Her yer Taksim her yer direniş” ile “Hükümet istifa” sloganları atılmasının ardından Zaman Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

“Gezi olaylarını tribüne taşımak futbolu bitirir” diyen Kılıç, statların siyaset yeri olmadığını ifade etti. Kılıç statlarda yaşanacak olayların “terörle mücadele hassasiyetiyle” değerlendirileceğini söyledi.

Kılıç kulüpleri de tehdit ederek şu ifadeleri kullandı:“Polisle, yargıyla kimseyi korkutmuyorum ama bir eylem için senelerce men cezası almak, kulübü ve kendini ateşe atmak kimseye bir şey kazandırmaz.”Deplasmana gelen takımların taraftarlarının da Gezi parkı eylemleri lehine sloganlar atabileceğini söyleyen Kılıç, sorumluluk almayacaklarını belirterek kulüpleri tehdit etti.

Bakanı Gezi Parkı korkusu sardı

Üniversitelerde de yaşanabilecek eylemlerin korkusunu yaşayan Bakan Kılıç, eylemleri engellemek için öğrencilere gözdağı vererek, “Kimse hayatını karartmasın, geçmişine sabıka kaydı düşürmesin” dedi.

Başbakan Erdoğan da 12 Temmuz günü üniversitelere polis yerleştireceklerini açıklarken şunları söylemişti: “Eğer şiddet varsa şiddetin karşılığı şiddettir. Bunu herkes böyle görecek. Onun içinde devlet üniversitelerinde artık güvenlik gücü olarak çok kısa zamanda onu da söylüyorum artık biz özel güvenlik değil, devletin kendi güvenlik güçlerini üniversitelerimize yerleştireceğiz. Çünkü buralarda da çok farklı şeylerin olduğunu görmek, yaşamak bizi ayrıca bir sorumluluğa itiyor.”

 

Önceki İçerikGülsuyu’nda ESP Maltepe İlçe Örgütü’ne silahlı saldırı
Sonraki İçerikİzmir’de 8 Gezi direnişçisi serbest bırakıldı