Torunlar Şirketi’nden işçiye tazminat davası

10 işçinin katledilmesinin sorumlusu olan Torunlar GYO işçileri katletmesi yetmiyormuş gibi bir de katliam hakkında basına konuşan bir işçiye “şirketin itibarını zedelediği” gerekçesiyle 18 milyarlık tazminat davası açtı

HABER MERKEZİ (07.04.2015)- İşçilerin hayatının hiçbir öneminin olmadığı ve her gün sayısız işçinin katledildiği ülkemizde işçilerin katliamından sorumlu olan patronların pervasızlığı ve yüzsüzlüğü sürüyor.

10 işçinin yaşamını yitirdiği asansör katliamından sorumlu olan Torunlar GYO şirkette animak oparötörü olarak çalışan Ercan Kılaguz isimli işçi hakkında şirketin itibarını zedelediği iddiasıyla 18 milyarlık tazminat davası açtı. Katliamdan sonra bazı yayın organlarına verdiği ropörtajları gerekçe gösteren şirket “ticari itibarı zedelemek ve marka değerini düşürmek” suçlamasıyla 3 bin TL maddi ve 15 bin TL manevi olmak kaydıyla 18 bin TL’lik tazminat talep ediyor.

Kılaguz :İnsan canı bu kadar ucuz değil

Ölen arkadaşlarının parçalanmış cesetlerinin küreklerle çuvala doldurulduğuna şahit olduğu için psikolojik tedavi gören Kılaguz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “10 arkadaşımızın canını aldılar. Bize de kısaca ‘konuşmayın, olayın üstünü kapatalım’ dediler. İnsan canı bu kadar ucuz değil. Korkmadık, hala da korkmuyoruz. ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ diye bir deyim vardır. Bunlarınki de o hesap. Biz şirkete tazminat davası açtık. Bu onun bedelidir. Hiç utanmaları da kalmamış! Şirketten kıdem, ihbar ve fazla mesai ücreti olarak 18 bin TL para ödediler. Bu parayı geri istiyorlar.” dedi.

Katliam davasında tutuklu sanık yok!

Bilindiği gibi Torunlar GYO’nun Eski Ali Sami Yen Stadı’nın yerine yaptıpı rezidans inşaatında 10 işçi asansörün 32. kattan düşmesi sonucundu yaşamını yitirdiği katliamla ilgili açılan davada 11 kişi gözaltına alınırken şirkette proje sorumlusu ve tekniker olarak çalışan 4 kişi tutuklanmıştı. Ancak bu 4 kişinin de bir süre sonra serbest kalması sonucu katliamla ilgili yürütülen soruşturmada hiçbir tutuklu sanık kalmadı.

 

 

 

Önceki İçerikGedik’e adalet yok!
Sonraki İçerikDHF ve HDP ittifakı gerçekleşti