Yüksekova’da bomba atarlı katliam: 2 genç hayatını kaybetti

Yüksekova’da polis yine bomba atarla vurdu. Polisin attığı bomba 3 gencin yanına düşerek patladı. Gençlerden 17 yaşındaki İmat Arıcı, olay yerinde hayatını kaybederken, Naim Noyan, gecikmeli olarak kaldırılmalarına izin verildiği hastanede sabah saatlerinde kan kaybından hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ (21.11.2015) – Hakkari Valiliği’nin dün akşam 20.00’den itibaren Yüksekova’da ilan ettiği sokağa çıkma yasağının ardından saldırılar da başlamıştı. Saat 23.00’den itibaren Cumhuriyet ve Güngör mahallelerine yönelik saldırı başlatıldı. İlçedeki internet hatları kesilirken, mobil internet hatları da engellendi.

Yapılan saldırılarda polislerce “bomba atar” olarak tabir edilen silahtan atılan bombalardan biri 3 gencin yanına düşüp patladı. Yaşanan patlamada üç gencin de ayakları farklı noktalardan koptu.

Patlamada gençlerden 17 yaşındaki İmat Arıcı, olay yerinde hayatını kaybetti. Naim Noyan ile ismi öğrenilemeyen diğer genç ise ağır yaralandı. Naim Noyan, gecikmeli olarak kaldırılmalarına izin verildiği hastanede sabah saatlerinde kan kaybından hayatını kaybetti.

 

Önceki İçerikGözaltına alınan DHF’liler serbest bırakıldı /Yenilendi
Sonraki İçerikDKH’den 25 Kasım’a ilişkin video